Завершальний модуль у Школі старост

Повернутися
09.02 2024

Громадська безпека — складне суспільне явище, яке передбачає не тільки певний стан громадського порядку та його захищеність від внутрішніх та зовнішніх загроз, а й захищеність від джерел небезпеки природного або штучного характеру.

Для нашого суспільства дуже актуальними є питання протидії новим загрозам соціального та військового характеру, що значно збільшує ризик виникнення надзвичайних ситуацій, а проблема безпеки стає все більш пріоритетною. Інтерес до проблем цивільного захисту свідчить про важливість і актуальність питань, які обговорили учасники «Школи підготовки старост» під час чергового навчального модуля.

Про громадську безпеку, планування, реагування на надзвичайні ситуації, аналітичні комплекси з забезпечення фізичної безпеки людини в розрізі громади слухачі дискутували зі спікерами Володимиром Масовцем, представником Територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області, та Віктором Антонюком, старшим викладачем Західноукраїнського національного університету.

Зокрема було розглянуто питання єдиної державної системи цивільного захисту, організацію цивільного захисту в громадах, планування заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та життєзабезпечення постраждалого населення.

Додамо, що шостий модуль був завершальним у навчанні старост, яке тривало у Вищій школі з 30 січня. «Школа підготовки старост» реалізовувалася спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад та за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

Освітній проєкт спрямовувався на підвищення рівня знань, умінь та практичних навичок необхідних для ефективного виконання завдань та посадових обов’язків старостами, вміння їх застосовувати у щоденній роботі на місцях.

Протягом шести навчальних днів слухачі мали можливість отримати комплексні знання про законодавче забезпечення діяльності; функціонування ЦНАП та забезпечення доступу до соцпослуг; комунікацію між ОМС і громадянами; впровадження прогресивних ЕКО технологій та енергетичний розвиток громад; громадську безпеку та реагування на надзвичайні ситуації.
За словами директорки Вищої школи Юлії Лихач, цього року планується реалізувати багато освітніх ініціатив для підвищення кваліфікації та посилення кадрової спроможності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Нові формати навчання – тренінги, кейсові технології, практики, дозволять представникам ОМС набути практичних навичок і компетенцій, необхідних для успішної роботи.

новини\анонси