Засідання робочої групи щодо підвищення кваліфікації сім’ї посад «Комунікація та інформаційне забезпечення»

Повернутися
02.11 2023

2 листопада 2023 року відбулося перше засідання робочої групи з розробки рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сім’ї посад “Комунікація та інформаційне забезпечення ” під головуванням заступника директора Вищої школи публічного управління Сергія Селіванова.

Робочу групу створено наказом Вищої школи публічного управління від 21 квітня 2023 року №50-ОД/23 з метою визначення вимог до компетентностей та професійних знань для типових посад державної служби.

До складу увійшли представники Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління, Секретаріату Кабінету Міністрів  України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Київської міської державної адміністрації, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Засідання робочої групи відкрив заступник директора Вищої школи публічного управління Сергій Селіванов. Він розповів про діяльність робочої групи, окреслив основну мету і напрями діяльності, зазначив, що основний функціонал вищезазначеної сім’ї посад:

  • забезпечення планування, здійснення та оцінки ефективності зовнішніх комунікацій державного органу із медіа, громадськими об’єднаннями, іншими заінтересованими сторонами, фізичними та юридичними особами, доступу до публічної інформації, розгляду електронних петицій;
  • формування комунікаційної стратегії, плану комунікації державного органу;
  • висвітлення та моніторинг діяльності державного органу в медіа, провадження організаційно-просвітницької діяльності;
  • координація та організація проведення консультацій з громадськістю, а також інших публічних заходів (зустрічі, переговори тощо) з представниками різних цільових аудиторій для виявлення проблемних питань та визначення можливих способів реагування на них, а також роз’яснення державної політики у відповідній сфері, вироблення та комунікації спільної позиції;
  • моніторинг та аналіз інформаційних джерел, акцій протесту, громадської думки для виявлення можливих і наявних кризових ситуацій, які потребують втручання Кабінету Міністрів України, іншого органу виконавчої влади;
  • підготовка інформаційних матеріалів (копірайтингу), фото- та відеоматеріалів, а також оформлення, графічний дизайн документів та інформаційних повідомлень у паперовій та електронній формі, наприклад дизайн та наповнення вебсайтів.

На засіданні учасники обговорили особливості призначення на посади держслужби та спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад категорії «Б» та «В». Розглянули типові посади держслужби, критерії віднесення та рівні типових посад державної служби. Детально зупинилися на алгоритмах розроблення рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сім’ї посад «Комунікація та інформаційне забезпечення».

Слід зазначити, що, окрім визначення вимог до компетентностей та професійних знань сім’ї посад «Комунікація та інформаційне забезпечення», Вищою школою були створені робочі групи також і за напрямками «Управління персоналом» та «Літературне редагування».

новини\анонси