Відкриття навчання по доброчесності

Повернутися
18.04 2024

18 квітня відбулося відкриття навчання за програмою підвищення кваліфікації «Роль керівника у побудові доброчесного середовища організації» для публічних службовців вищого корпусу державної служби.

Програму розроблено Вищою школою у партнерстві з Національним агентством з питань запобігання корупції в рамках реалізації Заходів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. Актуальність її впровадження продиктована Стратегією реформування державного управління України на 2022-2025 роки, де особлива увага спрямована на підвищення стандартів доброчесності в системі державного управління.

Підвищення рівня професійних знань та компетентностей у сфері забезпечення доброчесності та ефективного функціонування системи запобігання корупції в організації є важливим для зменшення ризиків корупції, підвищення довіри до організації, покращення ефективності діяльності й підвищення рівня етичної культури.

З початком навчання слухачів привітали Віктор Павлущик, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції, та Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України  з питань державної служби. 

Впродовж двох днів 34 слухачі розглядатимуть поняття «доброчесність», його складові та ключові характеристики, стратегію побудови доброчесного середовища в державному органі, особливості взаємодії зі стейкхолдерами в процесі розбудови доброчесної організації. Також детально ознайомляться із загальними принципами та правовими основами регулювання у сфері запобігання корупції, міжнародними та національними антикорупційними стандартами; конфлікт інтересів, а також попередження корупційних ризиків, навички застосовування практичного інструментарію запобігання корупції.

Нагадаємо, що Вища школа є єдиним закладом освіти, який навчає уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції. У  2023 році понад 340 таких фахівців підвищили свою кваліфікацію за програмами й курсами закладу. Також минулого року відбувся перший в Україні Форум з доброчесності для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування., який викликав широкий резонанс, зацікавленість громадськості, медіа, експертів. Вищою школою підготовлено 20 тренерів з питань сприяння доброчесності на державній службі, оновлено онлайн курс «Доброчесність державного службовця під час виконання службових повноважень» та посібник «Сприяння розбудові принципів доброчесності та належного врядування. Роздуми та найкращі практики для державних установ”.

новини\анонси