Тренінг по безбар’єрності

Повернутися
03.11 2023

2-3 листопада 2023 року завідувачка Центру розвитку компетентностей у сфері прав людини, недискримінації та гендерної рівності Вищої школи Наталія Махінчук взяла участь у тренінгу “Ветерани та ветеранки: взаємодія та підтримка у громадах”.

Навчання у тренінгу відбувалося у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Захід організовано
Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ та ГО «Безбар’єрність» за підтримки учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів» – компанії Visa.

Протягом двох днів учасники розглянули виклики сьогодення, пов’язані з війною. Зокрема, у модулі “Портрет сучасного ветерана: міфи та реальність” йшлося про важливі питання реінтеграції ветеранів та ветеранську політику (реадаптація, види реінтеграції, освіта, працевлаштування, громадсько-політична активність тощо).

У модулі “Специфіка комунікації з носіями бойової травми” увагу зосередили на налагодженні ефективної комунікації та її особливостях із ветеранами.

Цікавим та змістовним був тематичний модуль про розвиток тренерських якостей, складання навчальних програм. Особливостями, формами навчання та інструментами для дорослої аудиторії, а також збором власної «валізи тренера» – розробкою плану тренінгу за заданою тематикою поділилася з учасниками Марина Коптіль, тренерка з розвитку ключових співробітників Sense Bank, авторка і тренерка проєктів з розвитку керівників.

Зауважимо, що Вищою школою реалізується навчальна програма «Держава без бар’єрів», кваліфікацію за якою підвищили 373 публічних службовці. Окрім цього, здійснюється підвищення кваліфікації й за іншими програмами, що мають окремі модулі щодо безбар’єрності. За 9 місяців цього року 977 держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування пройшли навчання за такими програмами. У планах – важливі освітні проєкти з ефективного супроводу та професійної адаптації захисників, захисниць, членів їхніх родин. Адже реабілітація, освіта та перекваліфікація — важливі складові переходу з військової кар’єри до цивільного життя.

новини\анонси