Серед учасників стратегічній сесії, що відбувся у НАДС, були також представники НАЗК, Секретаріату Київської міської ради, команди підтримки реформ Міністерства відновлення України, комунікаційної агенції «Plusone social impact».
За даними дослідження Національного агентства України з питань державної служби, яке було розроблене за участі НАЗК, 43 % усіх держслужбовців зараховують доброчесність до п’ятірки ключових цінностей, яких вважають за важливе дотримуватися.
Доброчесність публічного службовця передбачає, що його дії будуть спрямовані на захист інтересів держави та відмову від того, щоб приватний інтерес переважав над суспільним під час здійснення наданих йому повноважень. То ж учасники обговорили ціннісну сутність доброчесності, те, як вона кореспондується з публічною службою, вплив доброчесності на формування її позитивного сприйняття у суспільстві. Ішлося також про розвіювання стереотипів щодо публічної служби.
Зазначимо, що однією із важливих складових Стратегії розвитку Вищої школи є саме доброчесність, тому цей елемент є системним для усіх навчальних програм. Програми підвищення кваліфікації з питань доброчесності розробляються спільно з міжнародними партнерами та у співпраці з НАБУ, НАЗК, іншими правоохоронними органами, і орієнтуються на практичні запити конкретної цільової аудиторії.
Також Вища школа публічного управління у співпраці з програмою MATRA «Належне врядування та доброчесність у публічному секторі в Україні», що реалізується за підтримки МЗС Королівства Нідерландів та Гаазькою академією місцевого самоврядування, підготували 20 тренерів з питань сприяння доброчесності на державній службі. Крім цього оновили онлайн курс «Доброчесність державного службовця під час виконання службових повноважень».
Зазначимо, що кращі практики результатів співпраці в рамках проєкту MATRA відображено в оновленому посібнику «Сприяння розбудові принципів доброчесності та належного врядування. Роздуми та найкращі практики для державних установ”.
Нагадаємо, що цього року в рамках Рішельє-форуму публічної служби вперше відбувся Форум з доброчесності для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.