Нове законодавство про ОМС: від прийняття до реалізації

Повернутися
21.12 2023

Впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування обговорили під час однойменного круглого столу, організаторами якого стали Національне агентство України з питань державної служби та Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Захід відбувся у співпраці з Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

До участі запрошувалися народні депутати України, представники Офісу Президента України, Секретаріату КМУ, центральних органів влади, проєктів міжнародної технічної допомоги, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, науковці, експерти та інші зацікавлені особи.

Під час засідання презентували дорожню карту реалізації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року N 3077-ІХ, зокрема, в частині підготовки нормативно-правових актів, професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування, а також здійснення інформаційно-методичної підтримки під час впровадження.

До обговорення доєдналася директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач. «Впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування є важливим кроком у реформуванні місцевого самоврядування в Україні. І Вища школа докладає всіх зусиль для того, щоб вибудувати професійне навчання, допомогти публічним службовцям органів місцевого самоврядування адаптуватися до нових умов та ефективно виконувати свої обов’язки, – зазначила Юлія Лихач. – У 2023 році майже 900 посадових осіб місцевого самоврядування підвищили кваліфікацію у закладі. Успішним освітнім проєктом став онлайн марафон «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування». Протягом шести тижнів близько 600 учасників мали унікальну можливість отримати нові знання та практичні навички для підвищення ефективності та якості роботи через впровадження дієвих інструментів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в умовах адаптації до нових політичних і соціально-економічних викликів. Ми застосовуємо нові формати навчання – тренінги, кейсові технології, ігротехніки, інші практики, що дозволять представникам ОМС набути практичних навичок і компетенцій, необхідних для успішної роботи».

Додамо, що Вища школа із наступного року розпочинає новий освітній проєкт «Школа старост». Планується охопити навчанням 50 старост із трьох деокупованих регіонів України – Чернігівщина, Київщина та Сумщина. На разі розроблено 6 програм, які стануть основою навчання у 2024 році. Також буде проведено декілька тренінгів для тренерів для представників служб управління персоналу ОМС, які зможуть навчати своїх працівників на місцях. На базі типових програм будуть розроблені окремі програми, нові освітні модулі для різних цільових груп з урахуванням вимог закону №3077.

«Ми сподіваємося в контексті реалізації цього законодавства на підтримку міжнародних партнерів, з якими співпрацюємо у рамках розвитку потенціалу органів місцевого самоврядування, – підсумувала директорка Вищої школи. – Віримо, що спільними зусиллями можливості професіоналізації цієї категорії посадових осіб посиляться. Адже ми націлені лише на перемогу!»

новини\анонси