Тиждень Європи

Повернутися

Відповідно до Указу Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 року в Україні установлено День Європи, який відзначається щорічно у третю суботу травня.

Рішення Європейської Ради щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу стало значним поштовхом до подальшого впровадження європейських стандартів державного управління в Україні, підвищення спроможності інститутів державної влади щодо проведення комплексних реформ у різних сферах державної політики країни, зокрема і у сфері державної служби.

Національне агентство України з питань державної служби, місією якого є розвиток професійної, ефективної, стабільної, політично неупередженої державної служби, що відповідає принципам належного врядування та стандартам і кращим практикам держав-членів ЄС, ініціювало проведення 08-12 травня 2023 року Тижня Європи.

Захід організовано спільно з Вищою школою публічного управління та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу за підтримки Західноукраїнського національного університету, Національної комісії зі стандартів державної мови, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Чернігівська політехніка», Національного лісотехнічного університету України та ООН Жінки в Україні.

У рамках Тижня Європи заплановано проведення:

  1. Презентації звіту за результатами проведення опитувань з метою оцінки спроможності виконання завдань щодо імплементації права європейського союзу в законодавство України (08 травня 2023 року).
  2. Тематичних днів:
    • День прав людини, недискримінації та гендерної рівності (09 травня 2023 року);
    • Презентація платформи та законодавста ЄС у сфері прав людини (10 травня 2023 року).
  3. Програма OECP/SIGMA для державних службовців України: про головне (11-12 травня 2023 року).

Завершиться Тиждень Європи науково-практичною конференцією «Європейські орієнтири публічного управління», яка відбудеться 12 травня 2023 року на базі Західноукраїнського національного університету, м. Тернопіль.

Її метою є інтеграція зусиль у пошуку дієвих підходів до розв’язання актуальних теоретичних, методологічних та практичних викликів, пов’язаних з формуванням та функціонуванням ефективної системи публічного управління відповідно до принципів державного управління SIGMA.

За результатами проведення конференції планується видання колективної монографії «Європейські орієнтири публічного управління».

До участі у заходах Тижня Європи запрошені: представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України,заступники міністрів з питань європейської інтеграції, державні секретарі міністерств, представники ЦОВВ, інших органів державної влади, посадові особи місцевого самоврядування, науковці, представники проєктів та програм МТД та міжнародних організацій, представники закладів вищої освіти.

Форма проведення: online та offline формат.

Схожі освітні проєкти