Освітній серіал«Українські герої та героїні: від минулого до сьогодення»

Повернутися

Серіал створено Національним агентством України з питань державної служби спільно з Вищою школою публічного управління за підтримки ООН Жінки в Україні.

Для чого:

  • осмислення історії націє- та державотворення України крізь призму діяльності відомих особистостей,
  • використання потенціалу історичної спадщини у справі патріотичного виховання,
  • формування уявлень про цивілізаційну приналежність українців, історичну причетність України до тенденцій європейського розвитку,
  • посилення безпекового компоненту національної пам’яті,
  • зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства.

Очікуваний результат:

поглиблення знань з персоніфікованої історії націє- та державотворення в Україні.

Серія І «Княжа доба: витоки державотворення» – про діяння княгині Ольги, князів Святослава, Володимира, Ярослава, Анни Ярославни, що стала королевою Франції, короля Русі Данила Романовича.

Серія ІІ «Козацька епоха» – про роль яскравих представників та представниць козацької доби у розбудові українських державотворчих, культурних традицій: Петра Конашевича-Сагайдачного, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепу, Феодосію Палій, Галшку Гулевичівну.

Серія ІІІ «Становлення модерної української нації (ХІХ століття)» про культурних, політичних та громадських діячів, що працювали на відродження української ідентичності, розвиток національної свідомості та боролися за права українців в умовах імперських утисків: Миколу Костомарова, Лесю Українку, Наталію Кобринську.

Серія ІV «Українська революція 1917-1921 років: родина Грушевських» – про видатного інтелектуала і державного діяча Михайла Грушевського, його дружину – громадську діячку, педагога Марію Грушевську та їхню доньку – дослідницю української минувшини, збирачку фольклору, упорядницю наукових видань Катерину Грушевську.

Серія V «Видатні особистості періоду ОУН-УПА» – про життя і діяльність Євгена Коновальця, Катерини Зарицької, Ірини Козак-Савицької, Василя Івахіва.

Серія VІ «Персоналії руху опору в Україні (1960-1990)» – про представників шістдесятництва – творчих особистостей, які виявили моральну опозицію до тоталітарного державного режиму: художницю, правозахисницю, громадську діячку Стефанію Шабатуру та поета й журналіста Василя Симоненка.

Серія VІІ «Видатні жінки у націє-та державотворенні» – про Шефіку Гаспринську, ім’я якої тісно пов’язане з поширенням ідей емансипації, просвітництва і прав жінок у Криму, а також Олену Степанів – хорунжу Українських січових стрільців, чотарку Української галицької армії, науковицю.

Серія VІІІ «З Україною в серці: внесок представників та представниць еміграції у процеси державотворення» – про людей, чия діяльність стала каталізатором суспільних змін: Мілену Рудницьку та Богдана Гаврилишина.

Серія ІX «Здобуття незалежності» – про Оксану Мешко та Левка Лук’яненка, які разом зі своїми побратимами і посестрами створили критичну масу українського духу, необхідну для того, щоб у 1991 році Україна стала незалежною державою.

Серія X «Герої та героїні сучасності» – про Мустафу Джемілєва, Олександру Матвійчук, Анастасію Шевченко, Андріану Сусак-Арехту – непересічних особистостей, для яких прагнення до свободи й незалежності України є одними з визначальних цінностей, та тих, хто віддав життя у боротьбі за ці цінності – Володимира Рибака, Олега Юрченка.

Схожі освітні проєкти