Серіал створено Національним агентством України з питань державної служби спільно з Вищою школою публічного управління за підтримки ООН Жінки в Україні.
Для чого:
Очікуваний результат:
поглиблення знань з персоніфікованої історії націє- та державотворення в Україні.
Серія І «Княжа доба: витоки державотворення» – про діяння княгині Ольги, князів Святослава, Володимира, Ярослава, Анни Ярославни, що стала королевою Франції, короля Русі Данила Романовича.
Серія ІІ «Козацька епоха» – про роль яскравих представників та представниць козацької доби у розбудові українських державотворчих, культурних традицій: Петра Конашевича-Сагайдачного, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепу, Феодосію Палій, Галшку Гулевичівну.
Серія ІІІ «Становлення модерної української нації (ХІХ століття)» – про культурних, політичних та громадських діячів, що працювали на відродження української ідентичності, розвиток національної свідомості та боролися за права українців в умовах імперських утисків: Миколу Костомарова, Лесю Українку, Наталію Кобринську.
Серія ІV «Українська революція 1917-1921 років: родина Грушевських» – про видатного інтелектуала і державного діяча Михайла Грушевського, його дружину – громадську діячку, педагога Марію Грушевську та їхню доньку – дослідницю української минувшини, збирачку фольклору, упорядницю наукових видань Катерину Грушевську.
Серія V «Видатні особистості періоду ОУН-УПА» – про життя і діяльність Євгена Коновальця, Катерини Зарицької, Ірини Козак-Савицької, Василя Івахіва.
Серія VІ «Персоналії руху опору в Україні (1960-1990)» – про представників шістдесятництва – творчих особистостей, які виявили моральну опозицію до тоталітарного державного режиму: художницю, правозахисницю, громадську діячку Стефанію Шабатуру та поета й журналіста Василя Симоненка.
Серія VІІ «Видатні жінки у націє-та державотворенні» – про Шефіку Гаспринську, ім’я якої тісно пов’язане з поширенням ідей емансипації, просвітництва і прав жінок у Криму, а також Олену Степанів – хорунжу Українських січових стрільців, чотарку Української галицької армії, науковицю.
Серія VІІІ «З Україною в серці: внесок представників та представниць еміграції у процеси державотворення» – про людей, чия діяльність стала каталізатором суспільних змін: Мілену Рудницьку та Богдана Гаврилишина.
Серія ІX «Здобуття незалежності» – про Оксану Мешко та Левка Лук’яненка, які разом зі своїми побратимами і посестрами створили критичну масу українського духу, необхідну для того, щоб у 1991 році Україна стала незалежною державою.
Серія X «Герої та героїні сучасності» – про Мустафу Джемілєва, Олександру Матвійчук, Анастасію Шевченко, Андріану Сусак-Арехту – непересічних особистостей, для яких прагнення до свободи й незалежності України є одними з визначальних цінностей, та тих, хто віддав життя у боротьбі за ці цінності – Володимира Рибака, Олега Юрченка.