Психоемоційна підтримка

Повернутися

Збройний конфлікт в Україні став справжнім випробуванням здатності публічних службовців та всієї системи державного управління ефективно виконувати завдання щодо захисту держави та забезпечення необхідних державних послуг. Забезпечення роботи органів публічної влади на центральному та місцевому рівнях в умовах війни потребує значних людських зусиль, передусім, фізичних та психологічних. 

Від початку війни кожен другий стикається з проблемами, котрі пов’язані  з емоційною нестабільністю, стресом, внутрішньою напругою, відчуттям неспроможності діяти далі та абсолютною нестабільністю сьогодення. На жаль, це все є нашою реальністю, котра корегує наше життя.  І найважливіше, що втрачає людина через стресові розлади – це працездатність. Професійна діяльність є важливою сферою людського життя, а професійна ідентичність виступає як основа особистісної ідентичності.

Тому  сьогодні вкрай важливою є адаптація публічної служби до роботи в умовах воєнного стану, психосоціальна підтримка, розвиток психологічної компетентності, попередження стресових розладів та професійного вигорання публічних службовців. 

На важливості допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів наголосила перша леді Олена Зеленська ініціювавши створення «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки». 

З метою адаптації публічної служби до роботи в умовах воєнного стану та створення  емоційної підтримки  публічних службовців Вищою школою публічного управління ініційовано проведення Всеукраїнського освітнього онлайн-марафону «Емоційна стійкість публічного службовця» який в подальшому було реалізовано спільно з НАДС за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні.

До участі у марафоні долучилося понад 500 осіб з різних куточків України.

Завдання проведення марафону передбачали розвинути емоційну стійкість публічних службовців, мобілізувати почуття внутрішньої опори, надати методики самодопомоги та попередження розвитку хронічного стресу, сформувати та закріпити правильне уявлення про психологічні чинники, котрі допомагають віднайти внутрішню гармонію та покращити емоційний стан.

Марафон проведено в онлайн-форматі, який тривав з 04 листопада до 02 грудня 2022 року.

За результатами марафону, Вищою школою публічного управління  підготовлено «АНТИСТРЕСОВУ СКАРБНИЧКУ» в якій будуть висвітлені практичні поради щодо самодопомоги, підтримки  себе та близьких у ресурсному  стані, а також превентивні практики подолання стресу та вибудовування внутрішніх опор і стійкості.

У 2023 році  Вища школа публічного управління планує  підготовку та реалізацію програм підвищення кваліфікації з питань психосоціальної підтримки, адаптації та розвитку психологічної компетентності публічних службовців, зокрема:

  • Подолання та профілактика стресів у професійній діяльності. попередження професійного вигорання
  • Психоемоційна підготовка до роботи на деокупованих територіях
  • Емоційна стійкість публічних службовців

Техніки психоемоційної підтримки

Техніка “Гора з плечей” Дивитися онлайн

Техніка “Гімнастика для обличчя” Дивитися онлайн

Техніка “Метелик” Дивитися онлайн

Техніка “Вітер” Дивитися онлайн

Техніка “Поплескування” Дивитися онлайн

Техніка “7 – П” Дивитися онлайн

Техніка “Ледача вісімка” Дивитися онлайн

Схожі освітні проєкти