Засідання робочої групи щодо підвищення кваліфікації сім’ї посад«Літературне редагування»

Повернутися
17.11 2023

17 листопада 2023 року під головуванням заступника директора Вищої школи Сергія Селіванова відбулося перше засідання робочої групи з розробки рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сім’ї посад «Літературне редагування».

Робочу групу створено з метою визначення вимог до компетентностей та професійних знань для типових посад державної служби. До її складу увійшли представники НАДС, Вищої школи, Українського державного університету імені М. П. Драгоманова, Національної комісії зі стандартів державної мови, Громадської організації «Асоціація українських редакторів».

«Першим кроком і основою реформи системи оплати праці має стати сучасна класифікація посад, – наголосив Сергій Селіванов. – Класифікація передбачає розподіл посад державної служби та присвоєння їм класифікаційних кодів на основі віднесення посад до відповідних сімей та рівнів, визначених у Каталозі типових посад державної служби і критеріїв віднесення до таких посад».

Заступник директора Вищої школи також додав, що до основного функціоналу вищезазначеної сім’ї посад належить:

 • здійснення літературного редагування проектів документів, що подаються
  на підпис керівництву державного органу, зокрема проектів документів з
  питань державної політики та проектів актів законодавства, що
  розробляються державним органом;
 • контроль за дотриманням уніфікації в написанні скорочень та одиниць
  виміру, точності посилань на першоджерела, правильності використання
  термінів тощо;
 • приведення об’єкта редагування у відповідність з визначеними
  стандартами, зокрема лінгвістичними, композиційними, поліграфічними.

На засіданні учасники обговорили особливості призначення на посади
держслужби та спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття
посад категорії «Б» та «В».


Розглянули типові посади держслужби, критерії віднесення та рівні типових посад державної служби. Детально зупинилися на алгоритмах розроблення рекомендацій щодо переліку вимог до компетентностей та професійних знань, розробки короткострокових програм підвищення кваліфікації сім’ї посад «Літературне редагування».

Слід зазначити, що, окрім визначення вимог до компетентностей та професійних знань сім’ї посад «Літературне редагування», Вищою школою були створені робочі групи також і за напрямками «Управління персоналом» та «Комунікація та інформаційне забезпечення».

новини\анонси