6 липня відбулося перше засідання 6 підгрупи Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією росії проти України та надання допомоги постраждалим, яка створена з метою уніфікації та систематизації навчальних програм, методичних матеріалів та розробок з проведення тренінгів і семінарів з питань запобігання та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом і надання допомоги постраждалим.
Вища школа публічного управління виступає співкоординатором цієї підгрупи. До складу увійшли представники Міністерства оборони України, МВС, Національної поліції, Офісу Генерального прокурора, Координаційного центру з надання правової допомоги, Адміністрації державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, Національної школи суддів, Тренінгового центру прокурорів, Національної академії СБУ, UNFPA, Redress, СЕМА Україна, Ла Страда – Україна, ЮрФем, ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр», МБФ «Українська фундація громадського здоровʼя» та Представництва HealthRight International в Україні, Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (Police Stabilization Project (PSP), що реалізується за підтримки Канади в Україні.
У рамках засідання партнери розглянули основні цілі створення Таск-форс групи, першочергові завдання та цілі до кінця року, формування дорожньої карти діяльності. Було оновлено та погоджено концепцію та сформовано пріоритетні напрямки роботи.
Зокрема, одноголосно вирішено найперше зосередитися на вивченні потреб щодо професійного навчання із питань СНПК, та аналізу ринку освітніх послуг у цій сфері.
«Оперуючи такими даними, нам вдасться максимально ефективно визначити і сформулювати наступні дії підгрупи, аби уникати дублювання та відповідати на запити суспільства,» – заначила директорка Вищої школи Юлія Лихач.
Також Юлія Лихач розповіла про найближчі ініціативи Вищої школи у цьому напрямку, зокрема щодо фіналізації онлайн-курсу з питань СНПК та старту тренінгів для тренерів, які забезпечуватимуть підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування щодо виявлення і реагування на випадки СНПК, а також запросила колег долучитися до діяльності Літньої школи тренерської майстерності, яка вперше стартує в Україні у серпні цього року та включатиме підготовку пулу тренерів і тренерок із питань гендерно зумовленого насильства, домашнього насильства та сексуального насильства, пов’язаного з війною.