Забезпечення гендерної рівності: співпраця триває

Повернутися
19.12 2023

18 грудня відбулося засідання Консультативного комітету проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні».

Зазначимо, що формування гендерної компетентності публічних службовців є одним із ключових завдань Вищої школи та особливої актуальності набуває у контексті воєнних реалій. У закладі розробляється та реалізується низка програм з питань гендерної політики, прав людини та недискримінації, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Ці програми спрямовані на підвищення обізнаності та розуміння гендерної рівності, а також на розвиток гендерних компетентностей учасників.

Проєкт ООН Жінки в Україні є багаторічним співорганізатором та учасником заходів, що відбуваються у Вищій школі. Зокрема, спільно було підготовлено онлайн-курс «Виявлення та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». Триває співпраця зі створення освітнього серіалу «Історичні постаті в націє- та державотворчих процесах». Також було проведено семінар «Гендерно орієнтоване бюджетування в Україні».

Цьогоріч у рамках проведення Літньої школи тренерської майстерності спільно було підготовлено спеціальну короткострокову програму «Тренінгові технології навчання реагуванню на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». За цією програмою підготовлено 25 тренерів та тренерок.

Серед пріоритетів на 2024 рік – продовження розробки та реалізації навчальних програм з ґендерної рівності для публічних службовців. Зокрема, менторських програм, як ефективного інструменту формування жіночого лідерства в публічному управлінні, гендерно орієнтованого бюджетування, впровадження стандартів ЄС у сфері гендерної рівності.

новини\анонси