Забезпечення гендерного мейнстрімінгу та інклюзії у відновленні на 2024

Повернутися
24.12 2023

Вища школа публічного управління долучилася до експертного засідання з планування роботи «Платформи забезпечення гендерного мейнстрімінгу та інклюзії у відновленні». Зазначимо, що, захід відбувся 22 грудня за підтримки Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики у співпраці з Офісом Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Посольством Великої Британії в Україні, МБФ «Український Жіночий Фонд».

Платформа утворена для координації співпраці центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, громадянського суспільства, представників бізнесу, партнерів з розвитку та міжнародних організацій для забезпечення включення принципів гендерної рівності та інклюзії в процес відновлення України. До участі у плануванні роботи Платформи запрошувалися експерти та експертки, які безпосередньо долучені до розробки Плану відновлення.

У Вищій школі цим напрямом займається Центр розвитку компетентностей у сфері прав людини, недискримінації та гендерної рівності. У 2023 році з-поміж інших заходів спільно з NDI було розроблено та реалізовано освітній проєкт Школа гендерного мейнстримінгу. Завданнями проєкту стало створення функціональної основи задля забезпечення інтеграції принципів гендерної рівності в управління та адміністрування органів державної влади.

У рамках Школи було реалізовано дві навчальні програми «Гендерно орієнтоване врядування в Україні» для державних службовців категорії «А» (уповноважених осіб / координаторів з гендерної рівності) та «Гендерно орієнтоване врядування» для державних службовців категорій «Б» і «В» (працівників відповідальних підрозділів з гендерної рівності). У планах на наступний рік продовжити цей освітній проєкт.

У межах зустрічі учасники напрацювали план роботи Платформи на 2024 рік. Зокрема, обговорили стандарти забезпечення гендерної рівності та інклюзії, індикатори успішності, шляхи, механізми та способи гендерно відповідального відновлення України. А також взаємодію із міжнародними організаціями, фондами та структурами у сфері гендерно відповідального відновлення, у тому числі для виконання завдань рамкових угод та меморандумів про співпрацю, участь у тематичних заходах, обмін досвідом.

новини\анонси