26 вересня в країнах Європейського союзу відзначається Європейський день мов. Свято встановлено 6 грудня 2001 року Радою Європи з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов і присвячене багатій різноманітності мов, що співіснують у Європі та за її межами. Цей день ще раз нагадує про важливість вивчення іноземних мов та збереження мовної самобутності.
У зв’язку з наданням Україні статусу кандидата на членство в ЄС та офіційним визнанням англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні особливого значення набуває уміння публічних службовців спілкуватися в процесі службової діяльності іноземними мовами. Вища школа є єдиною установою, яка надає можливість державним службовцям підвищити рівень знань з англійської та французької мов за професійним спрямуванням, враховуючи специфіку роботи на публічний службі.
З цією метою командою професійних викладачів Вищої школи було розроблено навчально-методичні матеріали та програми в межах професійної тематики: навчальні посібники “Іноземна мова в публічному адмініструванні (англійська)”, “Професійна французька мова в публічному адмініструванні”, міні-словник з англійської мови для публічних службовців “Glossary for Public servants”.
Започатковано діяльність Speaking club, для належної роботи якого був розроблений навчально-методичний комплекс за програмами “Everyday communication” та “Business correspondence”. Навчання в межах цієї ініціативи вже пройшли 67 державних службовців.
Сьогодні для громадян України відновлення повноцінного статусу української мови є одним із визначальних факторів перемоги у війні та встановлення миру. Від початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що українська мова є однією із головних цілей окупантів.
Вільне володіння державною мовою – одна із обов’язкових вимог до професійної компетентності публічних службовців.
З метою забезпечення освітніх потреб державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування щодо підвищення рівня володіння державною мовою. у Вищій школі публічного управління розроблено та затверджено 22 програми підвищення кваліфікації. У 2024 році вже 4088 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування підвищили кваліфікацію з рівня володіння українською мовою за 15 загальними короткостроковими програмами.