08 травня 2023 року відбулася перша сесія тренінгу за програмою «Тренінг для тренерів з питань сприяння доброчесності на державній службі», який організовано Вищою школою публічного управління спільно з проєктом MATRA «Належне врядування та доброчесність у публічному секторі в Україні», що реалізується за підтримки МЗС Королівства Нідерландів та Гаазькі академії місцевого самоврядування.
З вітальним словом до учасників навчання звернулася Голова НАДС Наталія Алюшина. Вона відзначила на важливості впровадження стандартів доброчесності в Україні та подякувала за плідну співпрацю з проєкту MATRA та Гаазькій академії місцевого самоврядування.
У своєму виступі Наталія Алюшина зробила акцент на змінах, що відбулися як у системі публічного управління, так і у підходах до професійного навчання державних службовців: «З метою інституціональної спроможності центральних органів виконавчої влади, забезпечення потреб системи професійного навчання на базі Вищої школи створюється майданчик для формування «пулу тренерів», які забезпечуватимуть реалізацію програм підвищення кваліфікації з питань зміцнення доброчесності в державних органах з використанням кращих практик щодо сталого та ефективного управління доброчесністю на державній службі», – зазначила Голова НАДС.
У супроводі тренерів Гаазької академії місцевого самоврядування Маріанни Цірельсон, Алана Хекстра, Маурітса Фуртіс учасники та учасниці навчання ознайомлювалися з правилами доброчесності та шляхами її впровадження і просування в державних інституціях. За результатами тренінгу було напрацьовано низку ідей щодо практичних кроків впровадження системи управління доброчесністю в державних органах.
У навчанні взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, закладів вищої освіти та громадських організацій.