Участь у Міжнародній платформі по СНПК

Повернутися
06.03 2024

Представники Вищої школи взяли участь у Міжнародній конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки» 4-5 березня 2024 року.

Репараційні та компенсаційні механізми для постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з військовим конфліктом, притягнення до відповідальності винних за вчинення СНПК на національному та міжнародному рівнях, а також міжнародна та міжсекторальна взаємодія органів влади для ефективного забезпечення цих процесів стали темами для обговорення.
Високий рівень актуальності проблеми підтвердила і участь у платформі Першої леді України Олени Зеленської, Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, представників Уряду, парламенту та міжнародних партнерів.

Зазначимо, що Вища школа публічного управління побудувала системну роботу щодо протидії насильству, в тому числі пов’язаному з конфліктом.

Заклад виступає співкоординатором таск-форс групи з розробки та впровадження тренінгів на тему СНПК Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією росії проти України, та надання допомоги постраждалим.

На базі Вищої школи діє Національний тренінговий центр із питань запобігання і протидії домашньому насильству, гендерно зумовленому насильству, у фокусі уваги якого є питання СНПК.
У 2023 році спільно з ООН Жінки, Фондом Доктора Муквеге та Асоціацією ЮрФем розроблено програму з підготовки тренерів для забезпечення навчання за типовою ЗКППК «Виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та надання допомоги постраждалим». Також під час проведення Літньої школи тренерської майстерності забезпечено підготовку 25 фахівців – тренерів із питань домашнього насильства, гендерно зумовленого та сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Крім цього було підготовлено онлайн-курс за типовою програмою з питань СНПК для поглиблення знань щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, чутливої комунікації з постраждалими від СНПК, надання якісної допомоги та поінформованості про важливість координації та співпраці органів та організацій, що працюють у сфері протидії СНПК та надають допомогу постраждалим. Станом на 4 березня 2024 року 2 577 осіб отримали сертифікати про проходження навчання.

Додамо, що у 2024 році в рамках підвищення кваліфікації фахівців, які залучені або можуть бути залучені до запобігання та протидії насильству за ознакою статі та сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, Вищою школою заплановано навчання 203 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за загальною короткостроковою програмою «Виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим».

Також, упродовж 2024 року, триватиме самоосвіта публічних службовців за онлайн-курсом з питань СНПК «Виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим».

новини\анонси