У Вищій школі розпочалися зйомки освітнього серіалу

Повернутися
15.11 2023

Про українське державотворення від історичних постатей до героїв сьогодення йтиметься в освітньому серіалі під назвою «Видатні особистості України в націє- та державотворчих процесах», зйомки якого розпочалися у Вищій школі публічного управління спільно з НАДС та за сприяння ООН Жінки в Україні.

«Ідея створення зародилася рік тому, – розповідає директорка Вищої школи Юлія Лихач. – Яку б значну роль не відігравали соціальні групи, масові суспільні рухи, політичні партії, головною у суспільному розвитку є особистість. І публічне управління здійснюється людьми й для людей. Чому саме видатні особистості? Все просто, адже до цієї когорти належать не лише талановиті полководці, чи знані державні діячі, а й усі, хто прославив свій народ, докладав зусиль до державотворчих процесів, ставав прикладом для наслідування, оберігав ідентичність. То ж, вважаємо, започаткування цього проєкту продовжить осмислення історії націє- та державотворення України крізь призму діяльності відомих особистостей, зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства».

Зазначимо, що зйомки будуть проходити на історичних локаціях столиці, зокрема, у Музеї гетьманства, Музеї Лесі Українки, Музеї шістдесятництва, Музеї “Становлення української нації” тощо.

Уже готові сценарії перших 10 тематичних серій про княжу добу, козацьку епоху, становлення модерної української нації, діячів Української революції 1917-1921 років, діячів ОУН-УПА, руху опору в Україні, видатних жінок у процесах українського національного відродження, внесок представників еміграції у процеси державотворення, про становлення незалежності та героїв сьогодення.

Щоб зберегти інтригу, не будемо розкривати імена, так званих, «акторів» серіалу. Але час від часу дозволимо заглянути за лаштунки зйомок і навіть поспілкуватися з харизматичними дикторами.
Додамо, що цей освітній серіал планується Вищою школою для програм підвищення кваліфікації публічних службовців. Та кожна серія буде у вільному доступі, тож може бути використана з просвітницькою метою у контексті громадянської освіти.

новини\анонси