У рамках Тижня Європи відбувся День прав людини, недискримінації та гендерної рівності

Повернутися
09.05 2023

У рамках Тижня Європи в НАДС відбувся День прав людини, недискримінації та гендерної рівності. Спікерами з означених питань виступили Голова НАДС Наталія Алюшина та представниця UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.

На думку Наталії Алюшиної, розбудова України як європейської держави передбачає формування нового світогляду і демократичних цінностей. Вони базуються на верховенстві права і правах людини, забезпеченні рівних можливостей для самореалізації незалежно від статі, віку чи національності.

«Для НАДС забезпечення прав людини, безбар’єрності, інклюзивності суспільства, недискримінації та гендерної рівності є пріоритетом. А в умовах війни це ще й важливий чинник збереження професійного ядра та управлінського потенціалу державної служби. Зараз нам доводиться працювати у нестабільних умовах. Але попри це публічна служба залишається фундаментом держави», – зауважила Наталія Алюшина.

Також Наталія Алюшина відзначила активне зростання лідерства жінок на національному рівні та у місцевому самоврядуванні. Особливо це відчувається на територіях, де ведуться активні бойові дії, або у наближених до них районах.

Між НАДС та ООН Жінки в Україні налагоджено тісну співпрацю щодо забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, зокрема у контексті євроінтеграційних процесів і набуття державою статусу кандидата на вступ в ЄС. Важливою віхою для посилення спільної роботи стало підписання у 2021 році меморандуму про взаєморозуміння та подальшу співпрацю, результатом якого стала розробка та виконання багатьох проєктів і ініціатив.

«Один із найвагоміших аспектів діяльності НАДС – забезпечення навчання публічних службовців з питань прав людини та ґендерної рівності. Ця робота є постійною, систематичною і, що важливо, успішною. Щороку збільшується кількість тем та програм з цих питань. Зростає й кількість охочих підвищити кваліфікацію», – розповіла Наталія Алюшина.

новини\анонси