У рамках Тижня Європи презентовано проєкт Ради Європи «Освіта в галузі прав людини для юристів» (HELP)

Повернутися
10.05 2023

У рамках Тижня Європи, що нині триває в НАДС, презентовано проєкт Ради Європи «Освіта в галузі прав людини для юристів» (HELP). Він спрямований на підвищення кваліфікації суддів, прокурорів, адвокатів, інших працівників суду та студентів-юристів задля ефективного застосування ними європейських стандартів у галузі прав людини, зокрема й під час війни.

За словами Голови Агентства Наталії Алюшиної, повага та захист прав людини є одним із провідних напрямів діяльності Європейського Союзу. Україна у контексті європейської інтеграції має не лише закріпити принципи демократії та верховенства права законодавчо, а й втілювати їх у повсякденному житті. Тож необхідно працювати над удосконаленням системи захисту прав людини. Оскільки відповідно до критеріїв вступу до ЄС лише держава із відповідним рівнем дотримання прав та основних свобод людини може стати повноправним членом Євросоюзу. Крім того, державні службовці потребують постійного вдосконалення рівня знань щодо європейських стандартів у галузі прав людини.

Проєкт «HELP» надає підтримку навчальним закладам з питань підвищення кваліфікації юристів та публічних службовців у сфері стандартів та практик Ради Європи. У складній ситуації, пов’язаній з російською агресією проти України, фахівці з права мають володіти необхідним рівнем знань та навичок застосування європейських та міжнародних стандартів для захисту прав людини та доступу до інформації, необхідної для прийняття рішень.

Проєкт «HELP» реалізується в рамках Програми Ради Європи з освіти в галузі прав людини для юристів, що об’єднує 46 держав-учасниць Ради Європи у впровадженні Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та інших стандартів прав людини на національному рівні.

новини\анонси