Тренінги для тренерів у рамках Літньої школи

Повернутися
18.08 2023

16-18 серпня у рамках проведення Літньої школи тренерської майстерності відбулося тематичне навчання за окремими програмами ТоТ.

За словами директорки Вищої школи публічного управління Юлії Лихач, тренінг для тренерів – унікальна програма, в якій зібрано досвід тренерів та найкращі інструменти для створення, проведення тренінгу та роботи з групою. Таке навчання спрямоване на розвиток тренерських навичок та компетенцій, наповнене вправами та практикою, бо тільки практикуючись можна навчитися бути тренером.

Тренінги для тренерів проходили за чотирма навчальними програмами:

 1. Тренінгові технології навчання реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та надання допомоги постраждалим.
  Ця програма спрямована на підвищення рівня професійних компетентностей тренерів із питань запобігання та реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим.
  Тренінг було реалізовано завдяки партнерам – ООН Жінки в Україні, Фонд Доктора Муквеге та Асоціація жінок-юристок в Україні ЮрФем.
  Учасники опанували особливості підготовки тренінгів та використання інноваційних й інтерактивних методів навчання публічних службовців з питань виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з СНПК та надання допомоги постраждалим.
 2. Використання тренінгових технологій під час організації навчання з питань забезпечення права на доступ до публічної інформації в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
  Тренінг відбувся за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP).
  Навчання дало можливість учасникам підвищити рівень спроможності щодо використання інтерактивних методів з питань забезпечення права на доступ до публічної інформації в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
 3. Використання тренінгових технологій під час організації навчання з питань стратегічного планування за методологією управління, орієнтованого на результат.
  Партнери реалізації – Проєкт «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
  На сьогодні прийняття ефективних управлінських рішень потребує застосування сучасних інформаційних технологій, що забезпечують повноту, своєчасність інформаційного відображення процесів, можливість їхнього моделювання, аналізу, прогнозування.
  Саме цей тренінг спрямований на підвищення рівня професійних компетентностей тренерів у стратегічному плануванні відповідно до методології Results-Based Management (RBM), тобто на основі принципів управління, орієнтованого на результат.
 4. Тренінг для тренерів з питань використання тренінгових технологій навчання протидії домашньому насильству і гендерно зумовленому насильству та надання допомоги постраждалим.
  Одне із завдань навчання – підвищення рівня спроможності учасників щодо підготовки тренінгів та використання інтерактивних методів навчання дорослих з питань протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству.
  Програма тренінгу передбачає комплексний підхід до подолання масштабної проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства, розвиток навичок проведення навчань для дорослої аудиторії, а також спрямовується на підвищення рівня професійних компетентностей із зазначених питань. Реалізовано завдяки Фонду Народонаселення ООН в Україні UNFPA.
  Зауважимо, що протягом трьох днів учасники Літньої школи працювали за обраними завчасно напрямками, що безпосередньо торкаються сфер їхньої діяльності. ТоТ проходили з використанням інтерактивних форм навчання у вигляді презентацій, практичної роботи в малих групах, застосовувалася практика фасилітації, метод перехресної перевірки, обговорення напрацьованого та тестування.
  Вища школа публічного управління зацікавлена, щоб такі навчання проходили найбільш мотивовані учасники та учасниці, які мають бажання долучитися до спільноти тренерів та планують надалі використовувати здобуті навички.

Новина на фейсбук

новини\анонси