Тренінг з питань безбар’єрності

Повернутися
19.12 2023

Директорка Вищої школи Юлія Лихач взяла участь у практичному тренінгу «Безбарє’рні публічні послуги: визначення потреб різних цільових груп». Захід, що відбувся 19 грудня 2023 року, був присвячений методикам аналізу, моніторингу та оцінки безбар’єрності публічних послуг, а також підходам до вивчення доступності сервісів, що надає держава. До участі у тренінгу запрошувалися профільні керівники та фахівці, які відповідають за виконання плану й реалізацію Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

Захід організований радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби, Inclusive Friendly, ГО «Fight for Right», Big City Lab та ГО «Рада жінок Донеччини» за підтримки проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні».

Учасники переглянули навчальні відео, відпрацювали потенційні ситуації надання послуг та взаємодії з учасниками процесу. Також було презентовано відпрацьовані ситуації щодо найбільших бар’єрів при наданні послуг.

В ході тренінгу учасники разом із фахівцями детально обговорили потреби різних цільових груп, в тому чисті людей з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату, ментальними порушеннями, літніх людей, батьків з дітьми та інших. Представники центральних органів влади тестували застосування GESI-підходу (gender equality & social inclusion, тобто гендерна рівність та соціальна інклюзія) в рамках державних політик. Підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії є передовою методикою, яка допомагає покращити ефективність та доступність послуг та просторів для різних груп суспільства, забезпечуючи рівні можливості кожному і кожній.

У Вищій школі розроблений та реалізується навчальний курс «Держава без барʼєрів». У 2023 році кваліфікацію підвищили 373 особи. Також питання безбар’єрності розглядаються окремими модулями у ряді інших програм.

Серед пріоритетів діяльності закладу на 2024 рік – актуалізація та розробка програм з урахуванням викликав сьогодення, що постають перед публічними службовцями як надавачами публічних послуг, що були б доступними та інклюзивними для всіх людей, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей.

новини\анонси