23-24 жовтня відбулося тренінгове навчання за загальною програмою підвищення кваліфікації «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству».
Метою цього освітнього проєкту є підвищення рівня обізнаності держслужбовців і посадових осіб місцевого самоврядування щодо запобігання, виявлення, реагування і протидії домашньому насильству та формування умінь із застосування комплексного інтегрованого підходу щодо належного реагування на такі випадки.
Захід, який проходив на базі Західноукраїнського національного університету, м. Тернопіль, був організований Вищою школою публічного управління спільно з НАДС та у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).
Під час відкриття тренінгу Юлія Лихач, директорка Вищої школи, зазначила, що у рамках співпраці між Вищою школою та UNFPA розпочав свою роботу Національний Тренінговий Центр з питань протидії гендерно зумовленому насильству. Одним з основних напрямків роботи Центру є забезпечення сталого навчального процесу для зміцнення спроможності та підвищення знань відповідних фахівців у цій сфері. Окрім цього розроблено спільні навчальні програми та курси з даної тематики, де зібрані кращі міжнародні практики й моделі, адаптовані до українського законодавства.
Участь у заході взяли держслужбовці, представники ОМС й інші фахівці Тернопільської області, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Наталія Кривокульська, кандидат наук з державного управління, доцент, та Тетяна Лисенко, муніципальний консультант Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, створили особливу атмосферу для активізації міжособистісної комунікації учасників. Вдалий приклад розбудови системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству був представлений гостями заходу – представниками управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради. Також учасники мали змогу обговорити особливості діяльності спеціалізованих служб з Тетяною Горбоніс, директоркою Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Протягом двох днів було розглянуто ряд важливих тем, зокрема, основні поняття та гендерні стереотипи, визначення поняття гендерно зумовленого та домашнього насильства, їхні форми. Учасники здійснили огляд європейського та національного законодавства з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі та домашнього насильства. Також розглянуто особливості здійснення міжвідомчої взаємодії та забезпечення координації діяльності різних суб’єктів на центральному, регіональному і місцевому рівнях. Особлива увага приділялася наданням допомоги постраждалим та конфіденційності, як важливій її складові.
26-27 жовтня таке ж навчання за програмою підвищення кваліфікації «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству» буде проведено й у м. Свалява для представників органів влади та ОМС Закарпатської області.