Стратегічна сесія з питань запобігання та протидії домашньому насильству

Повернутися
23.11 2023

Директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач взяла участь у стратегічній сесії «Збирання даних з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Приведення у відповідність до вимог Стамбульської конвенції».
Захід був спрямований на створення майданчика для комунікації та обміну досвідом з питань протидії ґендерно зумовленому насильству в аспекті імплементації положень Стамбульської конвенції в умовах війни та окупації. Під час роботи у групах фахівці обговорили важливість продовження впровадження стандартів Стамбульської конвенції як у мирний, так і воєнний час.
Директорка Вищої школи модерувала роботу групи з підготовки фахівців суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству. Адже серед завдань стратегії із попередження та запобігання насильству важливими є підвищення обізнаності, освіта та підготовка кадрів.
Зазначимо, що у Вищій школі створено Національний Тренінговий Центр з питань протидії гендерно зумовленому насильству. Одним з основних напрямків роботи Центру є забезпечення професійного розвитку і підвищення кваліфікації публічних службовців, представників громадських організацій, державних муніципальних установ та організацій, навчальних закладів, інших фахівців з питань попередження та протидії гендерно зумовленому, домашньому насильству.
Також у закладі розробляється та реалізується низка нових програм, що стосуються питань гендерно чутливого урядування та реагування на гуманітарну кризу, вивчення потреб різних груп жінок та чоловіків і налагодження комунікації, належного реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим.

Довідково
Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, документ, який прагне запобігати домашньому насильству, захистити його жертв та покарати кривдників. Вона посилює зобов’язання держави та надає інструменти для захисту населення від всіх форм насильства.
20 червня 2022 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію, чим зробила дуже важливий крок для України на шляху до євроінтеграції, гендерної рівності та захисту прав людини.

новини\анонси