Стартувала «Школа підготовки старост»

Повернутися
30.01 2024

У Вищій школі розпочалося навчання за новим освітнім проєктом «Школа підготовки старост». Понад 600 учасників із 242 громад з усіх областей України виявили бажання удосконалити професійні компетентності та фахові знання, необхідні для ефективного функціонування громад, виконання посадових обов’язків в умовах воєнного часу та роботи на деокупованих територіях.
Зазначимо, що проєкт реалізується спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад та за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

З початком навчання слухачів привітали Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби, Єлизавета Жуковська, координатор навчальної лабораторії Програми «U-LEAD з Європою», Олександр Корінний, Голова Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад, Юлія Лихач, директор Вищої школи публічного управління.
Функціонування інституту старост є актуальним для України, адже має важливе значення для розвитку децентралізації влади, надання якісних послуг населенню та зміцнення місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування в умовах війни показало свою стійкість, сміливість, міцність та готовність до змін. Старости є місцевими лідерами, які сприяють розвитку громади, підвищенню її конкурентоспроможності. Представники громади на місцевому рівні відповідають за розв’язання питань, які безпосередньо стосуються життя людей. Це робить місцеву владу більш доступною для громадян і сприяє підвищенню довіри до неї.

Разом з тим, місцеве самоврядування потребує оновлених підходів, конструктивної співпраці з громадянами, обміну досвідом з іншими громадами.

Протягом шести навчальних днів слухачі матимуть змогу отримати комплексні знання про законодавче забезпечення діяльності; функціонування ЦНАП та забезпечення доступу до соцпослуг; комунікацію між ОМС і громадянами; впровадження прогресивних ЕКО технологій та енергетичний розвиток громад; громадську безпеку та реагування на надзвичайні ситуації.

Перший навчальний день розпочався плідно. Про законодавче регулювання діяльності та повноваження старост учасники дискутували зі спікерками Мариною Грай, державним експертом з питань стратегічного розвитку управління персоналом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС, та Наталією Шамрай, Головою Всеукраїнської асоціації ЦНАП, директором ЦНАП Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Нагадаємо, що навчання триватиме протягом двох тижнів. За результатами учасники отримають сертифікат 2 кредити ЄКТС.

Започаткування «Школи старост» стане унікальною платформою поєднання теоретичних знань, обміну досвідом між громадами та найкращими практиками й рішеннями для ефективного виконання посадових обов’язків на місцях.

У 2024 році у Вищій школі для підвищення професійних компетентностей ОМС також планується новий онлайн курс та посібник для старост.

новини\анонси