Реагування на кіберінциденти. Практичний семінар

Повернутися
18.01 2024

18 січня 2024 року Вища школа спільно з НАДС та Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України за підтримки проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2) провели практичний семінар «Реагування на кіберінциденти».

Одним із базових елементів, на забезпечення яких спрямована національна система стійкості, є безпека та захищеність об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, й їхня кібербезпека. Тому серед пріоритетів у навчанні Вищої школи є забезпечення професійного розвитку публічних службовців з питань кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури.

Майже 80 учасників семінару — CDTO, керівники структурних підрозділів та спеціалісти, відповідальні за кібербезпеку в державних органах та секторах критичної інфраструктури, мали можливість отримати знання та навички у сфері реагування на кіберінциденти.

Навчання провели викладачі Олександр Потій, Заступник Голови Держспецзв’язку, Данило Мялковський, директор Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку, Олексій Дорофєєв, т.в.о. начальника Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку, та Микола Коваль, фахівець CERT-UA.

Учасники розглянули загальні вимоги нормативно-правових актів щодо реагування на кіберінциденти, кібератаки, інструменти та методи, які використовуються для цього, і типові недоліки. Окреслили нагальні й здійсненні цілі та ключові результати. Ідентифікували перепони та обговорили підходи до їх вирішення.

Окрім цього фахівці обговорили сервіси кіберзахисту, що надаються Держспецзв’язку, та роль CDTO в забезпеченні кібербезпеки та кіберзахисту.

За результатами навчання слухачі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Додамо, що Вищою школою за підтримки Держспецзв’язку у 2024 році заплановано розроблення двох нових програм підвищення кваліфікації з питань кібербезпеки, спрямованих на розвиток професійних компетентностей державних службовців категорії «А» та фахівців, які забезпечують кіберзахист в установах.

Довідково
На базі Вищої школи протягом двох років було реалізовано навчання з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:

  • за програмою «Система кіберзахисту державної установи від А до Я» підвищено кваліфікацію 30 державних службовців категорії «А»;
  • за програмою «Кіберзахист критичної інформаційної інфраструктури для фахівців з інформаційної безпеки державного сектору» підвищено кваліфікацію 64 публічних службовців;
  • за програмою «Кібербезпека» підготовано 29 фахівців для роботи на на деокупованих територіях;
  • у рамках програми «Актуальні питання здійснення державними службовцями повноважень в умовах воєнного стану» підвищено кваліфікацію 55 державних службовців за темою «Основи кібербезпеки».

новини\анонси