Професіоналізація публічних службовців з питань адміністративної процедури

Повернутися
09.06 2023

Прийнятий Верховною Радою України Закон «Про адміністративну процедуру» встановлює загальні прозорі правила взаємодії держави з громадянами та бізнесом на основі принципів Європейського Союзу. Цей закон дозволить наблизити українське законодавство до практик ЄС, запровадивши принципи справедливості, прозорості, взаємоповаги.

На виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік, Стратегії реформування державного управління на 2022-2025 роки та з метою підготовки до впровадження Закону та ознайомлення із новелами законодавства, отримання відповідних знань загальної адміністративної процедури, застосування нових правил на практиці публічними службовцями НАДС, спільно з Вищою школою та проєктом EU4PAR реалізовано ряд заходів.

На першому етапі цієї діяльності здійснено підготовку та сертифіковано 34 тренерів із Загальної адміністративної процедури 12 з яких є державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування. Тренери забезпечуватимуть навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, як в закладах освіти так і в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Крім того, у період з лютого по червень 2023 року на базі Вищої школи публічного управління за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Загальна адміністративна процедура» навчання пройшли 639 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з 23 регіонів України.

Надалі співпрацю з проектом EU4PAR щодо професійного навчання публічних службовців з питань загальної адміністративної процедури буде продовжено.

новини\анонси