Професійне навчання в умовах європейської інтеграції України

Повернутися
23.10 2023

23 жовтня 2023 року директорка Вищої школи Юлія Лихач взяла участь у круглому столі «Професійне навчання публічних службовців в умовах європейської інтеграції України: європейський та національний виміри змін».

Організатором заходу виступив Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Національним агентством України з питань державної служби за сприяння та підтримки Проєкту Європейського Союзу «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR2).

У своєму виступі «Професійне навчання публічних службовців: європейський вектор» директорка Вищої школи зазначила, що професійна підготовка державних службовців є безумовним пріоритетом, без якого неможливі наступні кроки, пов’язані з членством України в ЄС. Вища школа публічного управління, як сучасний освітньо-науковий хаб, впроваджує навчання публічних службовців, яке відповідає вимогам часу та орієнтоване на практику й успішний досвід європейських партнерів. Додамо, що у рамках державного замовлення у Вищій школі протягом року здійснено навчання з питань європейської та євроатлантичної інтеграції 1740 публічних службовців. Загалом у 2023 році розроблено 115 програм. За відповідними програмами пройшли навчання понад 20 тисяч осіб. Також реалізовано 12 програм ТдТ, за якими здійснено підготовку 260 тренерів.

У ході засідання обговорили питання забезпечення інституційної стійкості системи професійного навчання публічних службовців в умовах війни, перспектив покращення якості освіти та впровадження інновацій у професійне навчання як передумови європейської інтеграції України. А також ролі проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги у професійному навчанні публічних службовців.

До участі у роботі круглого столу долучилися народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняних і міжнародних організацій, експерти.

Онлайн-трансляцію заходу можна переглянути на YouTube каналі НАДС: https://www.youtube.com/watch?v=UJthiLwEx_E


Довідково:
Вищою школою публічного управління спільно з міжнародними партнерами та проєктами успішно реалізуються програми підвищення кваліфікації з питань європейської інтеграції за такими напрямками:

  • Європейський Союз. Відносини Україна – ЄС;
  • Функціонування інституту державної служби в кризовий та посткризовий періоди: досвід країн-членів Європейського Союзу;
  • Створення комунікаційної стратегії та плану заходів». Соціальний діалог;
  • Податкова політика в ЄС;
  • Впровадження європейських принципів державного управління програми OECD/SIGMA Розробка політик у ЄС;
  • Розширення ринку ЄС» Трансформаційна сила ЄС» Громадяни в ЄС;
  • Фінансові інструменти ЄС Медіаосвіта та медіаграмотність;
  • Політика ЄС та територіальний розвиток;
  • Інструменти впровадження європейської моделі громадянської освіти; Права людини в ЄС;
  • Переговори з ЄС та динаміка прийняття рішень.

новини\анонси