Розбудова професійних компетенцій державних службовців, зокрема у сфері доброчесності та протидії корупції, є важливим кроком до зміцнення державного управління та забезпечення прозорості в діяльності органів влади. Такі освітні програми не лише підвищують рівень кваліфікації посадовців, але й сприяють створенню культури етики та доброчесності, що є критично важливим для ефективного функціонування публічного сектору та відновлення довіри громадян до державних інституцій.
Вищою школою публічного управління у партнерстві з Національним агентством з питань запобігання корупції у 2023 році розроблено програму «Роль керівника у побудові доброчесного середовища організації» для державних службовців, які займають посади категорії «А» в рамках реалізації Заходів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. За результатами навчання підвищено кваліфікацію – 67 державних службовців вищого корпусу державної служби за 2023 та 2024 рік.
Також спільними зусиллями розроблено та реалізовано загальну професійну (сертифікатну) програму підвищення кваліфікації «Запобігання корупції та забезпечення доброчесності», за якою провчилися 174 уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції (державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування), а також розроблені та реалізовані загальні короткострокові програми підвищення кваліфікації:
За якими здійснено підвищення кваліфікації 370 уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції (державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування)
Крім цього, Вищою школою спільно з партнерами реалізуються програма «Організація діяльності голів районних державних адміністрацій в умовах воєнного стану» (модуль «Питання етики та доброчесності в діяльності голови районної державної адміністрації під час воєнного стану) за якою у 2023 році здійснено підвищення кваліфікації 112 голів місцевих адміністрацій, а в 2024 році підвищено кваліфікацію 80 головам місцевих адміністрацій.
У планах на 2025 рік передбачено реалізацію спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації «Тренінг для тренерів з питань доброчесності», розробленої у партнерстві з НАЗК. Її мета — вдосконалити професійні навички публічних службовців у підготовці та проведенні тренінгів з питань доброчесності та антикорупції, запровадити інтерактивні методи навчання, а також сприяти впровадженню високих етичних стандартів та прозорості в державному управлінні. Реалізація цієї програми стане важливим етапом у підготовці лідерів, які готові підтримувати принципи доброчесності та забезпечувати їх дотримання у своїй професійній діяльності.