Обговорення проблем правосуддя, справедливості та історичної правди в умовах війни

Повернутися
11.06 2024

Директорка Вищої школи Юлія Лихач взяла участь у конференції «На зламі історії: справедливість для жертв війни в Україні», що відбулася 5-7 червня 2024 року у Львові.

Війна в Україні, позначена численними порушеннями прав людини й воєнними злочинами, викликала серйозне занепокоєння щодо ефективності застосування міжнародного права та відповідальності за його недотримання.

Під час заходу представники державних, громадських та гуманітарних інституцій презентували свій досвід поширення знань та компетенцій з міжнародного гуманітарного права для різних цільових аудиторій, зокрема, для військових, працівників кримінально-виконавчої служби, відповідальних за утримання військовополонених, освітян та державних службовців.

Вища школа активно співпрацює з громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» у галузі міжнародного гуманітарного права. Навчання за цим напрямом серед пріоритетних у підвищенні кваліфікації публічних службовців. Спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини є багато напрацювань. У цьому році було розроблено типову загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації «Міжнародне гуманітарне право у професійній діяльності публічних службовців». Уже з червня розпочнеться реалізація програми, за результатами навчання передбачено підвищити кваліфікацію 208 публічних службовців.

Під час конференції були представлені результати загальнонаціонального опитування щодо оцінки потреб постраждалих від війни в Україні, проведеного Програмою USAID «Права людини в дії», що імплементується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Конференція стала платформою для обговорення проблем у досягненні справедливості для жертв міжнародного збройного конфлікту, в тому числі розслідування скоєних злочинів, відшкодування шкоди та встановлення історичної правди.

новини\анонси