Міжнародний день рідної мови

Повернутися
21.02 2024

21 лютого, починаючи з 2000 року, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Сьогодні в умовах спротиву українців повномасштабному російському вторгненню за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є потужною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до Перемоги України.

Знати та берегти рідну мову – обов’язок кожної людини. А публічні службовці мають не лише знати, але й вільно володіти українською мовою, адже вона є не просто засобом спілкування, а символом нашої національної ідентичності, ключем до розуміння української культури та історії.
У Вищій школі публічного управління підвищенню рівня загальномовної підготовки, грамотності, комунікативної компетентності слухачів приділяють велику увагу.

Викладачами Центру підвищення професійних компетентностей з державної мови розроблено 18 різноманітних програм, які враховують рівень знань та потреби для вільного використання державної мови у професійній діяльності. Це, зокрема, практичний курс української мови, практикум української мови, мовностильові особливості професійного мовлення публічних службовців, ділова українська мова в публічному управлінні, мовна маніпуляція та інші.
Також підготовлено посібники для слухачів, державних службовців, ділових осіб та усіх, хто цікавиться правилами оформлення ділових паперів і прагне підвищити рівень мовної культури.
Зазначимо, що із 2017 року у Вищій школі понад 30 тисяч осіб підвищили рівень володіння державною мовою.

Нагадаємо також, що Вищу школу публічного управління у серпні 2023 року визначено спеціально уповноваженою установою, яка проводить іспити на рівень володіння державною мовою. Загалом за цей період іспит склали майже 1 тисяча осіб.

Вільне володіння державною мовою не лише право, а й обов’язок кожного публічного службовця для дотримання законодавства, підвищення авторитету влади, забезпечення єдності суспільства, збереження та розвитку рідної мови.

новини\анонси