Гендерно орієнтоване врядування. Триденний тренінг

Повернутися
08.02 2024

7-9 лютого 2024 року відбувся тренінг за програмою «Гендерно орієнтоване врядування» для публічних службовців, представників органів місцевої влади.

Захід проводився Вищою школою спільно з Національним Демократичним Інститутом NDI та за підтримки Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики.

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на національному та місцевому рівнях неможливе без впровадження гендерно чутливих практик та підходів у процесах управління та прийняття рішень. Органи місцевого самоврядування все частіше запроваджують та практикують гендерно орієнтоване врядування та бюджетування як інструменти, що забезпечують більш справедливий розподіл ресурсів та врахування інтересів усіх громадян.

Саме на цьому під час відкриття навчання акцентували Катерина Левченко, Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, Юлія Лихач, директорка Вищої школи публічного управління, та Марія Веселовська, координаторка програми “Жінки-лідерки” Національного Демократичного Інституту.
Учасники й учасниці ознайомилися із гендерними стратегіями сталого розвитку, гендерно орієнтованим врядуванням. Обговорили гендерні аспекти публічної служби, методи гендерного аналізу для прийняття ефективних управлінських рішень. А також гендерно орієнтоване бюджетування. Крім того, розглянули гендерні стереотипи та їхній вплив на окремих людей та ситуацію із гендерною рівністю у громаді загалом.

Тренерки, укладачки програми — Наталія Тарасенко, експертка НДІ з питань гендерно орієнтованого врядування, Голова Ради ГО «Паритет», та Оксана Ярош, консультантка НДІ, докторка політичних наук, під час тренінгу використовувалися індивідуальні та групові практичні вправи, керовані дискусії, презентації тощо.

Додамо, що Вищою школою передбачено цикл підвищення кваліфікації за напрямом «Гендерно орієнтоване врядування». Навчання має на меті підвищити професійні компетентності щодо впровадження гендерних підходів у повсякденній діяльності публічних службовців.

новини\анонси