«Ґендерно орієнтоване врядування» для вищого корпусу держслужби

Повернутися
21.03 2024

Посилення інституційної спроможності органів публічної влади щодо впровадження принципів ґендерно орієнтованого врядування є актуальним завданням, яке вимагає комплексних та скоординованих зусиль з боку всіх зацікавлених сторін.  Врахування гендерних аспектів у процесі прийняття рішень та управлінні підвищує ефективність та результативність публічної політики. Саме з метою розкриття актуальних питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також ґендерних аспектів державної служби у Вищій школі була розроблена навчальна програма «Гендерно орієнтоване врядування в Україні».

20-21 березня за цією програмою відбувся тренінг для державних службовців категорії «А».
Протягом двох днів навчання посадовці вищого корпусу держслужби мали можливість опанувати знаннями щодо інституційного механізму формування та реалізації гендерної політики в Україні, отримати практичні уміння врахування гендерного підходу при плануванні, реалізації, моніторингу та оцінці політики; а також попрактикувати у застосуванні принципів гендерної рівності в адмініструванні органів влади.

Зазначимо, що минулого року Вищою школою спільно з НАДС за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ) за ініціативи Служби Віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції й Урядової уповноваженої з питань гендерної політики був успішно реалізований освітній проєкт «Школа ґендерного мейнстримінгу». Впродовж серпня-вересня 2023 року підвищення кваліфікації пройшли 15 державних службовців категорії «А» та 86 – категорій «Б» та «В».

З лютого 2024 у рамках Школи ґендерного мейнстримінгу вже підвищили кваліфікацію 49 державних службовців категорії «Б» та «В» місцевих державних адміністрацій та 22 представники КМДА.

новини\анонси