Допомога особам, які пережили сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Навчання фахівців.

Повернутися
26.07 2023


Директорка Вищої школи публічного управління  Юлія Лихач взяла участь у круглому столі  «Рік роботи Фонду Др. Денiса Муквеге з імплементації холістичної моделі допомоги постраждалим від СНПК в Україні: основні досягнення, виклики, плани на наступний рік»


Організаторами заходу, що відбувся 25 липня 2023 року в пресцентрі Укрінформу, виступили : Фонд Др. Деніса Муквеге у партнерстві з Апаратом Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та Офісом Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


«Навчання із тематики СНПК дуже актуальне, – зазначила у своєму виступі Юлія Лихач. – Спільно з НАДС уже реалізується ряд програм. Ми ініціювали збір потреб від органів влади  і маємо багато замовлень щодо навчання фахівців, які компетентно зможуть надавати допомогу постраждалим. На сьогодні важливо виробити єдиний підхід до змісту, форм і методів підвищення кваліфікації державних службовців та працівників органів державного управління з питань запобігання та протидії СНПК. Саме для реалізації заходів та об’єднання зусиль із розробки програм комплексної протидії та реагування на сексуальне насильство пов’язане з конфліктом Вища школа публічного управління  та Фонд доктора Дениса Муквеге підписали Меморандум про співпрацю.»


Зауважимо, що на базі Вищої школи створено національний тренінговий центр із питань запобігання і протидії домашньому насильству, гендерно зумовленому насильству, у фокусі уваги якого є і питання СНПК.


Також Вища школа публічного управління завершила підготовку онлайн-курсу за типовою програмою з питань СНПК.


 У серпні стартує «Літня школа тренерської майстерності», яка включатиме підготовку фахівців із питань домашнього насильства, гендерно зумовленого та сексуального насильства, пов’язаного з війною.

новини\анонси