Управління деокупованою територією

Повернутися

Війна стала для України тестом на міцність: чинити опір ворогу, виконувати соціальні зобов’язання перед суспільством, лишатися надійним міжнародним партнером та мотивацією до змін. Національна система публічного управління у надскладних умовах виявила фундаментальну стійкість та змогла адаптуватися до умов воєнного часу.

Перед публічними службовцями постали нові виклики, до яких вони не лише адаптувалася, але й готові до післявоєнного відновлення країни та формування потужного резерву для виконання завдань і функцій держави на деокупованих територіях.

Наразі публічна служба не лише адаптувалася до умов воєнного часу, але й готова до наступних викликів. Головний з них – післявоєнне відновлення країни та формування потужного резерву відновлення для практичного виконання завдань і функцій держави на деокупованих територіях.

На виконання плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території, затвердженого розпорядженням КМУ від 29 вересня 2021 року № 1171-р.,

Вищою школою розроблено 15 програм підвищення кваліфікації з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території та управління деокупованою територією.

Протягом 2023 року в рамках освітнього проєкту «Управління деокупованою територією»  підвищили кваліфікацію 534 осіб за 11 освітніми програмами (441 держслужбовець, 93 ПОМС, з яких 81 кандидат кадрового резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України).

Короткострокові програми підвищення кваліфікації з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території та управління деокупованою територією, що реалізуються Вищою школою:

  1. «Особливості здійснення місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування повноважень  в умовах воєнного стану» (0,5 ЄКТС);
  2. Особливості здійснення повноважень центрами надання адміністративних послуг в умовах воєнного стану» (0,4 ЄКТС);
  3. «Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян» (0,67 ЄКТС);
  4. «Соціальний захист та безпека» (0,67 ЄКТС);
  5. «Доступність та якість послуг у сфері освіти» (0,4 ЄКТС);
  6. «Подолання екологічних наслідків війни та зелена реконструкція України» (0,4 ЄКТС);
  7. «Розвиток інфраструктури та енергоефективність» (0,4 ЄКТС);
  8. «Розвиток підприємництва та ринку праці» (0,4 ЄКТС);
  9. «Управління публічними фінансами» (0,4 ЄКТС);
  10. «Кібербезпека» (0,33 ЄКТС);
  11. «Розвиток лідерського потенціалу в процесі формування управлінської компетентності» (0,5 ЄКТС);
  12. «Командоутворення» (0,5 ЄКТС);
  13. «Тактична медицина та домедична допомога» (0,4 ЄКТС);
  14. «Психоемоційна підготовка до роботи на деокупованих територіях» (0,5 ЄКТС).

У 2024 році відповідно до Плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування у Вищій школі заплановано підвищення кваліфікації державних службовців категорії «Б» та «В», посадових осіб місцевого самоврядування 394 особи.

Також Вищою школою спільно з Національним агентством України з питань державної служби заплановано розроблення онлайн-курсу для державних службовців «Управління на деокупованих територіях» відповідно до Плану заходів з розвитку системи професійного навчання
державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад до 2027 року затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1206-р.

Схожі освітні проєкти