Навчання у в Міністерстві соціальної політики

Повернутися
01.10 2024

30 вересня 2024 року в Міністерстві соціальної політики України Вищою школою публічного управління було проведено навчання за програмою підвищення мовної грамотності публічних службовців, – у рамках короткострокової програми «Ділова українська мова в публічному управлінні» та на запит установи, де власне й відбувалася зустріч із учасниками навчання. Семінар був зорієнтований на вдосконалення професійних комунікативних навичок аудиторії, її рівня загальної мовної підготовки та підвищення якості укладання службової документації.

На запитання співробітників  Міністерства соціальної політики України відповідала Олена Вадимівна Климентова, докторка філологічних наук, професорка, визнаний експерт у галузі української філології. Під час плідної співпраці обох сторін аудиторію було поінформовано про зміни до нової редакції Українського правопису, доцільність їх використання саме в діловому стилі (зокрема, цікава дискусія склалася навколо фемінітивів), детально досліджено тему стандартизації та уніфікації, а також розглянуто вимоги щодо оформлення організаційно-розпорядчої документації відповідно до ДСТУ 4163:2020.

Учасники отримали можливість відформатувати свої знання за нормами сучасної української мови, здобути нові практичні мовленнєві навички та глибше зрозуміти специфіку використання стандартних кліше і мовних зворотів у документах. У такий спосіб було реалізовано основну мету навчальної програми – підвищення рівня загальноосвітньої мовної підготовки та розвиток комунікативної компетентності, необхідних для якісного й ефективного виконання службових обов’язків.

Окремої уваги заслуговує питання мовного етикету, специфіка грамотної його реалізації на рівні будови речень та вибору лексичних одиниць відповідно до ситуації: слухачі отримали можливість удосконалити свої навички у створенні текстів офіційного характеру, з урахуванням грамотного залучення в зміст етикетних формул. Варто зазначити, що теоретичні знання, представлені під час заняття, мали безпосередню практичну цінність, яка буде мати якісне відображення у подальшій щоденній роботі працівників міністерства, а значить – і державного управління.

Запит на проведення подібних заходів є свідченням того, що розвиток мовної культури публічних службовців в Україні стає важливим елементом реформування та вдосконалення публічної служби. Учасники високо оцінили наповнення програми та зазначили, що отримані знання й навички стануть незамінними в їхній подальшій професійній діяльності, що, без сумніву, підвищить ефективність і прозорість роботи.

Упевнено можемо стверджувати: навчальний курс «Ділова українська мова в публічному управлінні» – це один із важливих кроків на шляху до впровадження високих стандартів у сфері державного управління та утвердження ролі української мови як невід’ємного елементу публічної комунікації в Україні.

новини\анонси