Жіноче лідерство як складова відбудови: У Києві відбулася тематична конференція за участі Вищої школи

Повернутися
13.05 2026

Директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач взяла участь у конференції «Гендерний вимір відбудови: інституційна підтримка жіночого лідерства», що відбулася 13 травня з нагоди 5-річчя Київської Академії жіночого лідерства. Захід об’єднав представниць органів державної влади та місцевого самоврядування, освітнього середовища, громадського сектору та міжнародних партнерів для обговорення ролі жіночого лідерства у процесах відбудови та розвитку гендерно чутливих управлінських рішень.

Учасниць конференції привітала заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда, яка представила результати п’яти років роботи Київської Академії жіночого лідерства. За її словами, за цей час навчання в Академії пройшли 270 жінок – представниць міської влади, громадського сектору, міжнародних проєктів, соціальної сфери та бізнесу. Для них провели 26 гостьових лекцій за участі українських та міжнародних лідерок, дипломаток, правозахисниць, науковиць і експерток. Отримані знання вони вже застосовують на практиці.

У межах конференції відбулися дві дискусійні панелі: «Впровадження європейських стандартів управління: лідерство і вплив у місцевих політиках» та «Освітні інновації для формування гендерно чутливих рішень».

Вища школа вже багато років є партнером Академії жіночого лідерства та долучається до розвитку професійного середовища жінок-лідерок у сфері публічного управління.
«П’ять років тому Київська Академія жіночого лідерства стала важливою платформою для розвитку жінок-лідерок у сфері публічного управління. Сьогодні це вже не просто освітня ініціатива – це сильна професійна спільнота жінок, які змінюють управлінську культуру, беруть на себе відповідальність та ухвалюють рішення. Особливо цінним є те, що Академія не лише навчає, а й формує нову культуру лідерства – людиноцентричну, інклюзивну, засновану на повазі, співпраці та відповідальності», – наголосила директорка Вищої школи Юлія Лихач. Також вона відзначила, що ця співпраця сприяє посиленню професійних компетентностей публічних службовців та впровадженню принципів гендерної рівності в управлінські процеси.

Окрему увагу під час конференції приділили практичній роботі у форматі воркшопів. Зокрема, учасниці працювали над питаннями інтеграції жінок-ВПО у процеси прийняття рішень на місцевому рівні, розвитку резильєнтного лідерства в умовах війни та створення системи муніципального менторства.

Захід відбувся за підтримки проєкту «Європейський союз за гендерну рівність: служба допомоги реформам» («EU4Gender Equality Reform Helpdesk»), що фінансується Європейським Союзом.

новини\анонси