Жіноче лідерство на державній службі під час війни

Повернутися
25.10 2023

Як продукує жіноче лідерство Вища школа публічного управління, які заходи проводяться та які програми реалізуються, розповіла у своєму виступі директорка Вищої школи Юлія Лихач під час тематичної панелі «Жіноче лідерство на державній службі під час війни» у рамках медійного марафону «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення».

Захід, що відбувся 24-25 жовтня за ініціативи Національного Демократичного Інституту (НДІ), зібрав понад 100 учасниць і учасників – політичних лідерів, державних службовців, експертів з питань гендерної рівності, представників міжнародних організацій, лідерів громадської думки тощо.
«Питання гендерної рівності на держслужбі для мене не нове, адже протягом десяти років спільно з колегами займалися його вивченням та розвитком, – зазначила у своєму виступі Юлія Лихач. – Рік тому я очолила Вищу школу публічного управління. І ми заснували Центр розвитку компетентностей у сфері прав людини, недискримінації та гендерної рівності, мета якого полягає у розвитку професійних компетентностей публічних службовців у формуванні в суспільстві культури поваги до прав і свобод громадян, недискримінації, дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії, забезпечення гендерної рівності. Ми спільно з НАДС реалізовуємо низку нових програм, що стосуються питань гендерно чутливого урядування та реагування на гуманітарну кризу, вивчення потреб різних груп жінок та чоловіків і налагодження комунікації, належного реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим».

Слід зауважити, що першою типовою програмою, розробленою Вищою школою спільно з міжнародними експертами, стала програма СНПК. У 2023 році була розроблена ще одна типова програма, що стосується випадків гендерно зумовленого домашнього насильства.
Для підготовки фахівців – тренерів із питань домашнього насильства, гендерно зумовленого та сексуального насильства, пов’язаного з війною, у Вищій школі також розроблено три програми тренерської майстерності. На сьогодні понад 50 держслужбовців із різних органів влади пройшли навчання за цими напрямами.

Юлія Лихач також наголосила, що спільно з НДІ Вища школа реалізувала цьогоріч освітній проєкт “Школа гендерного мейнстримінгу”. “Це дві програми, які ми затвердили – для держслужбовців категорії «А» та держслужбовців категорій «Б» та «В», – сказала директорка Вищої школи. – Ідея полягала в тому, щоб навчати професійну спільноту уповноважених осіб, вище керівництво, керівників структурних підрозділів, які займаються цією проблематикою, із врахуванням їхніх повноважень. На цей час пройшли таке навчання 15 держслужбовців категорії «А», 86 категорії «Б» та «В». І от минулого тижня завершилося навчання 61 особи – керівників управлінь гендерної політики КМДА.»

Додамо, що Вища школа публічного управління завершила підготовку онлайн-курсу за типовою програмою з питань СНПК та здійснила вивчення ринку та потреб освітніх стейкхолдерів щодо забезпечення навчання з питань СНПК.
Під час дводенного Марафону учасники також обговорили ключові інструменти та перешкоди на шляху до реалізації гендерної рівності та інклюзивного відновлення, переваги гендерно орієнтованого врядування, а також нових викликів на місцевому та національному рівнях через повномасштабну війну росії проти України.

Також відбувся показ фільмів «Так, я жінка» та «Видимі» з подальшою дискусією з героїнями/героями цих стрічок та презентація книги «Це воює вона» за участю авторок.

новини\анонси