16 листопада 2023 року директорка Вищої школи Юлія Лихач взяла участь у другому засіданні керівного комітету Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни».
Під час засідання були представлені проміжні результати першого року Проєкту. Учасники отримали пропозиції партнерів до робочого плану, виробили рекомендації щодо максимізації впливу проєкту та обговорили робочий план на наступний період.
Вища школа публічного управління активно співпрацює із проєктом «HELP». Якраз напередодні, 15 листопада, у Вищій школі відбулося відкриття навчання з питань внутрішнього переміщення, що реалізується за підтримки Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни». За програмою пройшли навчання 42 публічних службовців. На основі цього курсу також планується сертифікувати дві програми для різних категорій держслужбовців, які опікуються питаннями внутрішнього переміщення.
«Наші спільні курси практико орієнтовані, враховують європейське законодавство та український досвід, – наголосила директорка Вищої школи. – Діяльність Вищої школи орієнтована на права людини, на європейські цінності, що перекликається з тематикою курсів Проєкту «HELP», тому наша співпраця триватиме і надалі. У найближчих планах – започаткування великої сертифікатної програми для публічних службовців категорії «А», які формують політику з питань прав людини, антидискримінації в органах державної влади та системі державного управління в цілому».
Додамо також, що одним із пріоритетів закладу є підготовка тренерів, що реалізується завдяки міжнародним партнерам. Вища школа є майданчиком для багатьох провайдерів освітніх послуг – закладів вищої освіти, регіональних центрів підвищення кваліфікації, які навчають публічних службовців. Цьогоріч було проведено 16 тренінгів для тренерів. І потреба у таких навчаннях зростає.
Нагадаємо, що Проєкт «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, у тому числі під час війни» спрямований на підвищення кваліфікації юристів в Україні щодо ефективного застосування європейських стандартів у галузі прав людини.
Наразі на платформі «HELP» українською мовою доступні 33 курси. Окрім внутрішнього переміщення, вони також стосуються антидискримінації, прав людини, кіберзлочинності, сімейного права, боротьби з расизмом, ксенофобією, гомофобією і трансфобією тощо.