Забезпечення потреб громадян, доступ до соціальних послуг

Повернутися
01.02 2024

Такою була тема третього модуля освітнього проєкту «Школа підготовки старост». Навчання для представників ОМС, старост, що розпочалося 30 січня, триватиме у Вищій школі протягом двох тижнів. Зазначимо, що навчання реалізується спільно з Національним агентством України з питань державної служби, Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад та за підтримки програми «U-LEAD з Європою». Реалізація третього модуля відбулася за інформаційної підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Спікерами виступили Мілена Кравченко, професор кафедри публічного управління та адміністрування Національного авіаційного університету, та Юлія Савельєва, старша викладачка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, експертка з гендерного інтегрування, тренерка з гендерних питань.

У ході заняття було розглянуто міжнародні стандарти та національне законодавство щодо забезпечення права людей на належний рівень життя, вивчення потреб як основи формування політики відновлення та реагування на гуманітарну кризу.

Учасники обговорили організацію надання соціальних послуг на території громади в умовах воєнного стану та забезпечення соціального та правового захисту військовослужбовцям.
Крім цього торкнулися важливої теми попередження та протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому насильству.

Нагадаємо, що підвищити свої професійні компетентності в цьому освітньому проєкті зголосилися понад 600 старост із 242 громад України.

Як зазначають самі учасники, такий формат навчання дає можливість обмінюватися досвідом та цікавими ідеями. Тренери програми — фахівці в галузі місцевого самоврядування, які мають практичний досвід роботи. «Школа підготовки старост» є цінним ресурсом для старост, які хочуть покращити свої навички, знання та практичний досвід, щоб ефективними керівниками та представниками громади.

новини\анонси