Відкриття навчання з питань внутрішнього переміщення

Повернутися
16.11 2023

15 листопада 2023 року у Вищій школі відбулося відкриття навчання з питань внутрішнього переміщення.

Навчальний курс реалізується за підтримки НАДС та Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни».

Учасниками навчання стали 42 представники Апарату Верховної Ради України, міністерств, центральних органів виконавчої влади та обласних військових адміністрацій, які безпосередньо працюють з внутрішньо переміщеними особами.

Слухачів привітали Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак, Голова відділу навчання у галузі правосуддя і прав людини Департаменту імплементації прав людини, правосуддя і стандартів правової співпраці Генерального директорату прав людини і верховенства права (DGI) Ради Європи Ева Пастрана.

‌«Щиро вдячна Проєкту Ради Європи «HELP» за співпрацю у запуску цього курсу. Впевнена, що цей курс стане дуже затребуваним, адже перелік питань, яким він присвячений, є надзвичайно актуальним.  Внутрішньо переміщені особи належать до уразливих груп населення і потребують підтримки. Наша держава вживає всіх можливих заходів щодо захисту та дотримання їх прав і свобод, соціального захисту, тощо. Переконана, що навчання за цією програмою стане для вас цінним практичним досвідом», – сказала у вітальному слові Наталія Алюшина, Голова НАДС.

Перелік питань курсу є актуальним, адже лише після повномасштабного вторгнення понад 8 мільйонів українців перемістилися усередині країни.
Під час навчання слухачі матимуть можливість ознайомитесь із міжнародними стандартами захисту прав внутрішньо переміщених осіб та актуальною національною нормативно-правовою базою у відповідній сфері. Також більше дізнатися про європейські стандарти забезпечення прав людини і можливості їх реалізації в Україні в умовах воєнного стану та про національну судову практику з питань прав внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, що Вища школа та Проєкт «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» активно співпрацюють щодо створення спільних навчальних та інформаційно-комунікаційних ініціатив з питань підвищення кваліфікації публічних службовців, в тому числі із використанням онлайн-інструментів та методології навчання у галузі прав людини, розроблених на базі внутрішньої експертизи Ради Європи.

новини\анонси