Відбулась партнерська зустріч керівництва Вищої школи публiчного управлiння та Проєкту «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни»

Повернутися
24.04 2023

20 квітня 2023 року під час партнерської зустрічі керівництва Вищої школи із представниками Проєкту «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» було обговорено можливі аспекти співробітництва й майбутніх спільних навчальних та інформаційно-комунікаційних ініціатив з питань підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, в тому числі із використанням онлайн-інструментів та методології навчання у галузі прав людини, розроблених на базі внутрішньої експертизи Ради Європи.

Директорка Вищої школи Юлія Лихач та заступник директора Сергій Селіванов запросили експертів і експерток Проєкту долучитися до розробки загальних короткострокових та професійних програм підвищення кваліфікації. Обговорювалися також питання організації тренінгів для тренерів та підготовки пулу викладачів у галузі прав людини, недискримінації, міжнародного гуманітарного права та перехідного правосуддя.

«Ці теми нині є особливо актуальними для підвищення рівня компетентності державних службовців у контексті євроінтеграційних процесів та відновлення України у повоєнний період», – наголосила Юлія Лихач.

Менеджерка Проєкту Ольга Костенко та Старша спеціалістка Галина Смірнова висловили свою зацікавленість майбутньою співпрацею і запропонували презентувати можливості освітньої програми «HELP у рамках заходів Вищої школи.

Довідково: Проєкт «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» спрямований на підвищення кваліфікації нинішніх/майбутніх юристів в Україні (суддів, прокурорів, адвокатів, інших працівників суду та студентів-юристів) для ефективного застосування ними європейських стандартів у галузі прав людини, зокрема і під час війни. У межах Проєкту буде розроблятися новий курс HELP Ради Європи з міжнародного гуманітарного права та прав людини, а також адаптовуватись для українських юристів вже створені навчальні курси HELP і модулі. Курси HELP впроваджуються онлайн, офлайн та/або в гібридному форматі. Програма Ради Європи з освіти в галузі прав людини для юристів (HELP) підтримує 46 держав-учасниць Ради Європи  у впровадженні Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та інших стандартів прав людини на національному рівні. Це робиться відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів (2019)5 щодо системи ЄКПЛ в університетській освіті та професійній підготовці, яка є продовженням і замінює Rec(2004)4. HELP надає навчання  щодо європейських стандартів у галузі прав людини (охоплюючи правові системи Ради Європи та ЄС), підтримуючи навчальні заклади системи правосуддя та асоціації адвокатів.

новини\анонси