Вчимося протидіяти дезінформації

Повернутися
12.03 2024

8 березня завершився п’ятиденний курс за програмою “Російська дезінформація та способи протидії їй”, реалізований Вищою школою спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП.

За результатами навчання 52 державних службовців категорії “Б” та “В” отримали відповідні сертифікати.

Під час першого тренінгу слухачі мали можливість поспілкуватися із керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігорем Солов’єм. Про гібридну та інформаційну війну, а також інформаційні атаки розповіли старший аналітик Центру Максим Майоров та керівниця напрямку стратегічних комунікацій Центру Марія Сагайдак.

З представниками Департаменту кіберполіції учасники тренінгу проаналізували ризики для онлайн безпеки та комунікації в інтернеті. Також детально обговорили проєкт BRAMA, місією якого є очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контент через блокування ворожих інформаційних джерел.

З поняттям «дезінформація», типами й ознаками неправдивих новин, а також інструментами перевірки зображень та відео ознайомила дата-аналітик Центру Ірина Субота.

Цікавими були лекції та практичні вправи, спрямовані на протидію дезінформації та фейкам, Сергія Жукова, спеціаліста з моніторингу Центру.

П’ятий день навчання з учасниками працювали представники Національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності “Фільтр” з інтерактивною лекцією “Медіаграмотність державного службовця”. Тренінг модерували й супроводжували керівниця тренінгового напрямку Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Вікторія Зражевська та асистентка тренінгового напрямку Центру Катерина Нечаєва.

новини\анонси