Тренінг «Запобігання і протидія гендерно зумовленому насильству»

Повернутися
21.11 2023

21 – 22 листопада у Вищій школі публічного управління розпочалося тренінгове навчання за загальною типовою програмою підвищення кваліфікації «Запобігання і протидія гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству».
Захід реалізується спільно з Національним агентством України з питань державної служби у рамках співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).
Освітній проєкт має на меті підвищити рівень обізнаності публічних службовців щодо запобігання, виявлення, протидії домашньому насильству та реагування на такі випадки.
На відкритті навчання директорка Вищої школи Юлія Лихач зазначила, що питання запобігання та протидії гендерно зумовленому й домашньому насильству є суспільною проблемою, і держава має докладати зусиль, щоб реакція на кожен такий випадок була швидкою, всебічною й кваліфікованою, починаючи з національного рівня й до найменшої громади. Тому для Вищої школи є важливою координація усіх провайдерів освітніх послуг, які навчають публічних службовців різних рівнів.
«Впевнена, що навчання, проведене нашими фаховими й досвідченими тренерами, стане чудовою нагодою підвищити професійні компетентності, отримати нові знання, обмінятися практичним досвідом та поспілкуватися з колегами», – додала Юлія Лихач.
Протягом двох днів з учасниками працюватимуть тренери:
🔸 Ірина КОСТЮЧЕНКО, завідувач відділу розвитку тренерської майстерності Вищої школи публічного управління, кандидат психологічних наук.
🔹 Олександра ХАМУЛЕНКО, начальник управління з питань дотримання стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України.
🔸 Світлана МОСКАЛЕНКО, кандидат наук з державного управління, завідувач відділу методології навчання і наукових досліджень.
🔹 Марина РОЙ, головний спеціаліст відділу з питань дотримання рівності Управління з питань дотримання стандартів рівності.

Планується обговорити основні поняття, гендерні стереотипи, здійснити огляд європейського та національного законодавства з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі та домашнього насильства.
Окрім іншого буде розглянуто особливості здійснення міжвідомчої взаємодії та забезпечення координації діяльності різних суб’єктів на усіх рівнях, види та форми надання допомоги особам, постраждалим від насильства за ознакою статі та домашнього насильства, а також досвід громади у розбудові системи запобігання та протидії насильству за ознакою статі, домашньому насильству.

новини\анонси