Тренінг з перехідного правосуддя

Повернутися
29.05 2024

Представники Вищої школи з 27 по 31 травня 2024 року беруть участь у тренінгу для тренерів з питань перехідного правосуддя, що відбувається у місті Гаага, Нідерланди.

Реалізація проєкту з розробки навчального курсу з питань перехідного правосуддя та підготовки тренерів для його подальшого впровадження здійснюється Вищою школою спільно з НАДС,

Гаазькою академією місцевого управління, незалежною неурядовою організацією UpRights та професійним міжуніверситетським центром знань і досліджень T.M.C. Asser Institute. Навчання проходить у рамках програми “Відновлення гідності та правосуддя в Україні”, спрямованої на притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні в Україні. Метою є допомога представникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування впроваджувати практики правосуддя перехідного періоду у своїй роботі задля сприяння миру та примиренню в Україні.

Перший етап проєкту передбачав оцінку потреб через інтерв’ювання і проведення опитувань для визначення тем навчального курсу. У результаті розроблено 7 спеціалізованих навчальних онлайн модулів, які складають онлайн курс з перехідного правосуддя.

Під час другого етапу розробки навчального курсу якраз і відбувається зазначений тренінг для тренерів з питань перехідного правосуддя у Гаазі.

Також у найближчих планах розробка загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації, куди буде включено онлайн курс з перехідного правосуддя (перша частина програми) та вебінари з викладачами (друга частина). Навчання за цією програмою у Вищій школі передбачено в ІІ півріччі 2024 року.

Додамо, що Вища школа та Гаазька академія місцевого управління мають успішну співпрацю. Минулого року спільно з програмою MATRA «Належне врядування та доброчесність у публічному секторі в Україні», що реалізується за підтримки МЗС Королівства Нідерландів та Гаазькою академією місцевого самоврядування, було підготовлено 20 тренерів з питань сприяння доброчесності на державній службі. Також було оновлено онлайн курс «Доброчесність державного службовця під час виконання службових повноважень» та посібник «Сприяння розбудові принципів доброчесності та належного врядування. Роздуми та найкращі практики для державних установ”.

новини\анонси