Стартував ювілейний п’ятий сезон проєкту «Студiї публічної дипломатії 5.0»

Повернутися
15.03 2023

Сьогодні, 15 березня, в навчально-науковому інституті міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету стартував ювілейний п’ятий сезон проєкту «Студії публічної дипломатії 5.0»! Цього разу за сертифікатною програмою «Європейські студії: дипломатія, політика, право, економіка, комунікації». Це буде своєрідний євроінтеграційний марафон тривалістю 2 місяці (з 15 березня до 15 травня 2023 року).

Нашою першою спікеркою була Юлія ЛИХАЧ – директорка Вищої школи публічного управління, кандидатка наук з державного управління. Говорили про європейську інтеграцію через призму досвіду країн-кандидатів на членство в ЄС.

Пані Юлія акцентувала увагу на нормативно-правових актах, які регулюють набуття статусу кандидата на членство в ЄС. Зокрема, згадала про Маастрихтський договір (Договір про ЄС); Декларацію Європейської Ради в Копенгагені (Копенгагенські критерії) і Рамкові угоди для переговорів з особливими умовами для кожної держави-кандидата. Також спікерка коротко охарактеризувала основні 5 етапів всупу в ЄС (консультативний, оціночний, переговорний, ратифікаційний, імплементаційний) і 12 важливих кроків з точки зору послідовності дій та реалізації повноважень окремих інституцій ЄС.

Проте у фокусі розмови був унікальний досвід країн-кандидатів на членство в ЄС. Зокрема, розглянули особливості процесу інтеграції Албанії, Північної Македонії, Чорногорії, Сербії і Туреччини до ЄС через призму дипломатичних, політичних та економічних вимірів. Говорили також про євроінтеграційний досвід України і отримання нею статусу кандидата на членство в ЄС .

“Нині рівень і політичної, і суспільної підтримки України у всіх державах ЄС – безпрецедентно високий. Протягом останніх місяців країни-члени ЄС активно підтримують та надають Україні скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку. Тому це не лише величезний рівень підтримки, але й довіри”, – підсумувала у своєму виступі Юлія Лихач.

Проєкт проходить у змішаному форматі. Серед учасників – студенти і викладачі ЗВО України, а також іноземні студенти, державні службовці і посадові особи місцевого самоврядування. Дякуємо усім нашим слухачам за високий кредит довіри та інтерес до євроінтеграційної тематики. Сьогодні нас усіх разом максимально було більше 150 (у т.ч. 115 онлайн і понад 40 в залі електронних ресурсів ЗУНУ).

Проєкт “Європейські студії: дипломатія, політика, право, економіка, комунікації” ініційований Центром дипломатії, безпеки та демократії ЗУНУ (Center of Diplomacy, Security and Democracy – CDSD). Реалізується на базі Інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина в Західноукраїнському національному університеті у співпраці з GDIP Media Center, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Вищою школою публічного управління та Інформаційним центром ЄС ЗУНУ.

новини\анонси