Стартувала Літня школа тренерської майстерності

Повернутися
15.08 2023

15 серпня 2023 відбулося відкриття Літньої школи тренерської майстерності – освітнього проєкту, створеного у співпраці Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління та проєктів міжнародної технічної допомоги: Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), ПРООН в Україні, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, ООН Жінки в Україні, Фонду доктора Денiса Муквеге, Проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.,

Учасниками цьогорічної Літньої школи стали понад 100 осіб. Це тренери, експерти, представники проєктів міжнародної технічної допомоги, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування з усієї України.

«Неперервний процес професійного розвитку публічних службовців є одним із вагомих аспектів спроможності та ефективності публічної служби, – зазначила під час відкриття заходу Наталія Алюшина, голова НАДС. –  Започаткування щорічної Літньої школи тренерської майстерності – це створення освітнього простору для професійного розвитку тренерів та підтримання їхнього професіоналізму на високому рівні. Впевнена, в подальшому школа стане своєрідною платформою для коворкінгу науковців та освітян у сфері професійного розвитку публічних службовців».
Директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач наголосила, що одним із завдань, яке стоїть у реалізації цього освітніього проєкту – можливість для учасників опанувати знання та навички проведення тренінгів, засвоїти основні інтерактивні технології навчання, отримати практичний досвід проведення тренінгів. І звичайно отримати сертифікати тренерів за спеціальними програмами підвищення кваліфікації. Адже без залучення до навчального процесу кваліфікованих і підготовлених викладачів; без створення умов для безперервного професійного розвитку і підвищення їхньої тренерської майстерності; і, звичайно, без фахової підготовки тренерів не може бути і високого рівня якості освітніх послуг:
“Сподіваємося, що Літня школа тренерської майстерності стане візитівкою Вищої школи та об’єднуватиме з кожним роком все більше фахівців, однодумців, які прагнуть розвиватися, ділитися досвідом та реалізовувати нові ефективні проєкти у сфері публічного управління”, – сказала Юлія Лихач.


Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко побажала учасникам Літньої школи легкого старту та зауважила, що реалізація цього освітнього проєкту – чудова можливість підвищити професійні компетентності, потреба у яких для належного функціонування всіх інститутів держави і суспільства в умовах воєнно-політичного, соціально-економічного, гуманітарного стану країни є вкрай актуальною.
На відкриття Літньої школи завітали і міжнародні партнери. Із вітальними словами до учасників звернулися

  • постійний представник Програми розвитку ООН в Україні (UNDP) Яко Сільє;
  • керівниця напрямку розбудови спроможності проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» SURGe ООН Жінки в Україні Марія Плаксенко;
  • представниця ООН жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш;
  • заступник представника Фонду ООН у сфері народонаселення в Україні Павло Замостян;
  • виконавча директорка Фонду Др. Деніса Муквеге Катрійн Коппенс;
  • керівник Проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» EU4PAR Угіс Сікс;
  • очільниця Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт.

У перший день Літньої школи також відбулася тематична панель «Сучасні тенденції в освіті публічних службовців», на якій виступили:

  • Кйості Вакевайнен, директор Фінського інституту публічного управління (HAUS);
  • Дубравка Смоліч Влаїч, керівник Служби передачі знань, Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Хорватія;
  • Агіта Калвіня, директор Латвійської школи публічного управління.

Програму продовжили майстер-класи:

І на завершення насиченого першого дня Літньої школи учасники мали можливість подивитися моновиставу «Талісман» (снайперка) народного студентського театру «Вавілон» Українського державного університету ім. М.П. Дрогоманова.

новини\анонси