Школа підготовки стратегів. Підсумки

Повернутися
02.04 2024

Для забезпечення ефективного післявоєнного відновлення та послідовного здійснення адаптації всіх сфер державного управління до стандартів ЄС публічні службовці мають володіти компетентностями щодо стратегічних моделей управління, підготовки та реалізації стратегій розвитку, формування ефективної командної взаємодії, лідерства для реалізації змін, організаційних трансформацій та стратегічного планування.

Всі ці питання охопила «Школа підготовки стратегів» — освітній проєкт Вищої школи, що об’єднав лідерів держуправління та експертів галузі для забезпечення розвитку професійних компетентностей вищого корпусу державної служби.

Впродовж місяця досвідчені тренери надавали знання для розкриття потенціалу стратегічного бачення відбудови країни. Пріоритетні напрями проєкту спрямовувалися на стратегії розвитку країни, суспільних сфер, організацій та особистого розвитку.

Зі слухачами працювали експертки зі стратегічного планування проєкту SURGe Марія Плаксенко, Тетяна Данилів, Ірина Лазоревич та Наталія Королюк, консультантка з управління Олена Юзькова, експертка з організаційних трансформацій та лідерства Наталія Кадя.

Додаткові онлайн модулі були направлені на розвиток компетенцій у пріоритетних сферах розвитку державної служби. Про роль керівника у побудові доброчесного середовища організації учасники дискутували з Іриною Чаговець, керівницею Управління просвітницької роботи та навчальних програм апарату НАЗК. «Комунікації» у форматі читацького клубу представили Роксолана Стадник, директорка Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату КМУ, та Тетяна Андрійчук, заступниця завідувача відділу сприяння розвитку громадянського суспільства та взаємодії з громадськістю Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату КМУ. Про гендерно орієнтоване врядування була нагода поспілкуватися із Сабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН Жінки в Україні.

На завершення учасники Школи презентували свої напрацювання – стратегії розвитку та відновлення України. Згодом вони будуть узагальнені командою проєкту SURGe та Вищої школи у Transition book. Цей документ слугуватиме базисом для розуміння та подальшого вивчення процесів стратегічного розвитку та відбудови відповідних сфер державного управління.

Нагадаємо, що учасниками цьогорічної Школи підготовки стратегів стали 20 держслужбовців, вперше призначених на посади державної служби категорії «А». У 2023 році учасниками проєкту стали 42 публічних службовці категорії «А».

новини\анонси