Рухаючись до ЄС: порядок денний для України

Повернутися
06.12 2023

Рекомендація Європейської Комісії щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу, підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським Парламентом стали черговими важливими кроками на шляху до набуття нашою державою повноцінного членства в ЄС. Для успішної підготовки та проведення переговорів необхідним є подальше посилення спроможності органів державної влади й місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції.

Про це йшлося на форумі “Рухаючись до ЄС: порядок денний для України” 6 грудня 2023 року.
Організаторами заходу стали Національне агентство України з питань державної служби, Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Центр адаптації державної служби до стандартів ЄС, Вища школа публічного управління за підтримки Представництва Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Актуальні питання обговорили під час панельних дискусій «Місяць після публікації Звіту Єврокомісії», «Успішні кейси впровадження Twinning і TAIEX як ефективних інструментів реалізації політики європейської інтеграції України» та «Професійний розвиток державних службовців з питань європейської інтеграції». Було розглянуто результати аналізу імплементації актів права ЄС; ключові документи, що формують порядок денний реформ в Україні, архітектуру переговорного процесу; взаємодію з ВРУ, представниками громадянського суспільства, бізнесу, та подальші кроки після офіційного скринінгу українського законодавства.

Учасники дискусії здійснили огляд проєктів міжнародної допомоги, що реалізуються з метою ефективного впровадження реформи держуправління та держслужби у рамках європейської інтеграції, зокрема, в межах залучення та використання інструментів інституційної розбудови ЄС Twinning, TAIEX та Програми SIGMA.

Потреби у розвитку та удосконаленні компетентностей публічних службовців з різних аспектів європейської інтеграції та впровадження європейських принципів і стандартів у практику публічного урядування в Україні є дуже високими. Відповідно до Операційного плану реалізації Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України на період до 2026 року здійснюється розроблення та затвердження програм підвищення кваліфікації.

Як зазначила у своєму виступі директорка Вищої школи Юлія Лихач у 2023 році у закладі реалізовано 19 програм підвищення кваліфікації за напрямом «Європейська інтеграція», за якими пройшли навчання 1450 публічних службовців. Ці цифри дійсно свідчать про високу зацікавленість.
«Тому ми й надалі докладатимемо усіх зусиль для посилення кадрового потенціалу органів державної влади та місцевого для ефективної реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції, у тому числі – шляхом формування пулу викладачів та тренерів», – сказала Юлія Лихач.
Додамо, що для забезпечення безперервності та гнучкості професійного навчання у сфері європейської інтеграції за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкт Natolin4Capacity Building наразі забезпечується передача освітньої онлайн платформи та 16 онлайн курсів з різних аспектів функціонування ЄС».

У планах Вищої школи на 2024 продовження співпраці з міжнародними партнерами, розробка на впровадження нових програм курсів та тренінгів, спрямованих на підвищення обізнаності публічних службовців про ЄС та його політику, а також розробку заходів з адаптації економіки та суспільства до євроінтеграції.

новини\анонси