Директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач взяла участь у нараді співголів підгруп Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією Росії проти України, та надання допомоги постраждалим, що відбувалася 18 травня під головуванням Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко.
Учасники наради обговорювали формат проведення засідання Міжвідомчої робочої групи, проєкт програми та питання, що будуть внесені до порядку денного.
Серед іншого заплановано створення 6-ої підгрупи «Навчання фахівців» у рамках Міжвідомчої робочої групи, мета якої забезпечення розробки та проведення уніфікованих тренінгів для підготовки фахівців з тематики СНПК згідно із завданнями Імплементаційного плану з виконання Рамкової угоди співробітництва мiж Урядом та системою ООН, щодо запобігання та протидії сексуальному насильству пов’язаному зі збройною агресією росії проти України та надання допомоги постраждалим.
Вища школа публічного управління стане одним із координаторів роботи підгрупи.
У 2022 році на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в НАДС було утворено робочу групу щодо розроблення типової загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування стосовно належного реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Робочою групою розроблено першу типову програму підвищення кваліфікації «Виявлення і реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». Минулого року навчання за програмою пройшли 98 осіб, серед яких представники МВС, Міністерства соціальної політики, Національної соціальної сервісної служби, Національної поліції, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, Координаційного центру з надання правової допомоги, та Київської, Львівської, Вінницької й Івано-Франківської обласних військових адміністрацій.
У 2023 році у Вищій школі публічного управління запланована підготовка пулу тренерів і тренерок у сфері реагування на випадки СНПК, та надання допомоги постраждалим. Наразі спільно із ООН Жінки в Україні, Фондом Доктора Муквеге та Асоціацією юристок України ЮрФем розроблено проєкт загальної короткострокової програми тренінгів для тренерів «Тренінгові технології навчання реагуванню на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим».
Також ведеться робота над виготовленням онлайн-курсу із питань виявлення і реагування на випадки СНПК для публічних службовців. Курс буде загальнодоступний на освітній платформі Вищої школи.