Прийнято закон про функціонування англійської як мови міжнародного спілкування

Повернутися
05.06 2024

З огляду на новий закон, що стосується використання англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні, прийнятий Верховною Радою 4 червня, Вища школа підтримує курс на покращення знання англійської мови публічними службовцями. Документ визначає категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

Для України, яка прагне до євроінтеграції, знання англійської мови є ключовим фактором успішного інтегрування в європейський простір, дозволяє публічним службовцям мати доступ до ширшого кола інформації для прийняття обґрунтованих та ефективних рішень, свідчить про професіоналізм та сучасний підхід до роботи органів державної влади. Тому трансформація статусу англійської мови в Україні — це необхідність і стратегічний крок до повноцінного членства нашої держави в ЄС, адже знання англійської мови — ключова компетенція в умовах глобалізаційних змін.

Вища школа як освітній та науковий хаб для розвитку нової генерації публічних службовців пропонує широкий спектр можливостей для вивчення англійської мови.

Це навчання як за короткостроковими, так і довгостроковими програмами з іноземної мови відповідно до різних рівнів складності; доступні власні онлайн словники та інші навчально-методичні посібники для публічних службовців, які покликані допомогти їм у підвищенні професійної кваліфікації, покращенні словникового запасу та поглибленні знань з граматики.
Крім того, вдосконалити свої мовні компетенції публічні службовці можуть на заняттях у нашому англомовному клубі. Адже Speaking Club — це можливість зануритися в мовне середовище та неформально попрактикувати навички розмовної англійської, що сприяє зняттю мовного бар’єра.
До слова, цього тижня перший набір слухачів Speaking club — 45 публічних службовців із 39 державних установ, до компетенції яких віднесені питання європейської інтеграції, отримали сертифікати про підвищення кваліфікації. Окрім цього за загальною професійною програмою сертифіковано було 400 осіб.

Надалі не менш амбітні плани — відкриття літньої школи з англійської мови для держслужбовців категорій А, Б, В для опанування абсолютно нової та надзвичайно цікавої програми “Business Correspondence”. А також новий набір на довгострокову програму.

Довідково
Нині англійська мова є офіційною де-юре у 58 зі 196 країн світу. Вона є однією з шести мов Організації Об’єднаних Націй, а також офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО. Понад 1,5 млрд людей вивчають англійську мову у світі.

Україна належить до країн із середнім рівнем володіння англійською мовою та займає 40 позицію в рейтингу зі 112 країн світу.

новини\анонси